Az ötödik helyen kiemelt erdélyi sportoló az első fordulóban a szingapúri Jingyi Zhou ellen győzött, a legjobb 32 között pedig kedden délelőtt az ukrán Margarita Pesockával találkozott.
Nagyon szoros játékkal kezdődött a mérkőzés, fej-fej mellett haladtak, Szőcs többször hibázott. Két szettpontot még hárított, utána pedig neki volt labdája lezárni, de nem tudott élni vele, végül pedig az ukrán behúzta az első játszmát.
Ezután keményebb stílusra váltott a marosvásárhelyi játékos, hamar ellépett és magabiztos játékkal kiegyenlített.
A folytatásban viszont újra hullámzóan játszott, Pesocka három ponttal elhúzott, de Szőcs 9–9-re kiegyenlített, majd a második szettlabdáját kihasználva előnybe került.
Kiegyensúlyozott volt a küzdelem a negyedik játékrészben is, amelynek második felében a romániai csapat legjobbja pontosabban ütött és 10–7-re vezetett. De ekkor még nem tudta lezárni a szettet, a rövidítésben aztán mégis az ő akarata érvényesült.
Az ötödik felvonásban Szőcs gyorsan magához vette az irányítást, uralta a labdameneteket, az ellenfél pedig sokat rontott, így a végéig nem volt kérdéses, hogy megnyeri a párharcot.
Szőcs Bernadette-nek szetthátrányból kellett fordítania, megküzdött a győzelemért és bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol szerdán 16 órától jól ismert vetélytársa, az osztrák Sofia Polcanova ellen játszik.
Nagyszerű hangulatot, magas szintű és minden elvárást kielégítő jégkorongot hozott a romániai bajnokság négyes döntőjének első elődöntője. A Gyergyói HK aranygóllal győzte le a Csíkszeredai Sportklubot, vasárnap első romániai bajnoki címét szerezheti meg.
Óriási csatában, hatalmasat küzdve, nyert a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Coronával szemben a romániai jégkorongbajnokság döntőjében. Ezzel a gyergyóiak először szerezték meg a bajnoki címet.
Tűz ütött ki Kézdivásárhelyen a Molnár Józsiás utcában. A helyszínre érkezett tűzoltók nem tudták megmenteni a lakóházat.
Az Egyesült Államok romániai nagykövetsége vasárnap délután sorozatban a második napon tett közzé a romániaiaknak címzett figyelmeztetést a közösségi oldalán.
Az elmúlt másfél évtizedben 270 millió eurót költöttek a bukaresti Nemzet megváltása ortodox katedrális megépítésére, a költségek „több mint tíz százalékát” az egyház saját forrásaiból fedezte.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!