
A csíkszeredai Novák Károly Eduárd hatodik paralimpiáján áll rajthoz, a székelyudvarhelyi Bálint Attila második ilyen nagy jellegű eseményére utazott el. A játékvezető egyik csapatsportágban, a vakfociban fújja a sípot. Ott volt három évvel ezelőtt a tokiói játékokon is, a párizsi a második paralimpiája lesz.
„Teljesen más lesz ez a paralimpia, mint Tokióban. Már csak attól is, hogy nézők lesznek, mi is ott leszünk az olimpiai faluban, nem beszélve arról, hogy ugyanazok a helyszínek lesznek, mint az olimpián is.
– mondta el a Székely Sportnak a székelyudvarhelyi játékvezető.
Összesen 12 sípmestert jelölt ki a nemzetközi szövetség, hogy az ötkarikás játékokon közreműködjön, négyen európaiak: két francia, egy belga és egy romániai.
A tornára a legjobb nyolc együttes vívta ki a szereplési jogot, a meccsek sorozata vasárnap indul, jövő szombaton rendezik a kisdöntőt és a döntőt.
Bálint Attila az elmúlt időszakban ott volt a vakfoci Európa- és világbajnokságon is. Elődöntőket már vezetett ilyen szinten.
„A paralimpia minőségben előrébb van az Eb-nél és a vébénél is. Nagyon remélem, hogy minden jól alakul, nem csak a csoportmeccsekre, hanem a végelszámolásnál is kapok találkozót” – tette hozzá.
A vakfocit csörgőlabdával játsszák, nagyon sok eleme hasonlít a futsaléhoz. A székelyudvarhelyi sípmester tagja a román teremlabdarúgó-játékvezetői testületnek, a tavalyi szezonban a döntő egyik felvonását is vezette.
A párizsi paralimpiát az esemény Youtube-oldalán, illetve a Max streaming-oldalon tudjuk követni.
A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
Alig több, mint egy hónap múlva alkalmazásba lép a gépjárműadózást szabályozó új törvény. Mi változik? Milyen tényezők alapján számítják ki az új gépjárműadót, kinek kedvez az új rendszer és milyen kategóriák esetében szűnik meg az adómentesség?
Egy háromtagú román állampolgárságú bűnözői banda csaknem 4 millió forint értékű készpénzt és aranyat zsákmányolt az M5-ös autópálya Lajosmizsei pihenőjénél; a rablók külföldre menekültek, de amikor visszatértek Magyarországra, a rendőrök elfogták őket.
Aggodalmak hullámát váltotta ki a román állam berkeiben, hogy a magyar Bonafarm csoporthoz kerülhet a Napolact márka a FrieslandCampina Romániától – írja a gazdasági szektorban dolgozó kormányzati forrásokra hivatkozva az Adevărul.ro.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Augusztus 13. Egy keddi reggel. Nézem az órámat, keresem az eseményt, amelyikre el kell érnem. De már nincs, vége az olimpiának, tudatosul bennem.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!