Olimpia

Aranyérmes a román cselgáncsozó a párizsi paralimpián

Horváth Bálint Ottó 2024. szeptember 06., 19:12 utolsó módosítás: 2024. szeptember 06., 19:22

Alexandru Bologa paralimpiai bajnoki címet szerzett a cselgáncsozók J1-es kategóriájának 73 kg-os súlycsoportjában. A tehetséges vak sportoló két bronzérem után felért a csúcsra a francia fővárosban zajló játékokon.

Alexandru Bologa a második paralimpiai bajnoka Romániának Fotó: Facebook/Comitetul Olimpic și Sportiv Român

A 28 éves román versenyző három éve a súlycsoportjának világranglista-vezetője, valamint világ- és Európa-bajnoki címvédőként érkezett a párizsi paralimpiára. Bologa az előző két csúcseseményen, Rio de Janeiróban és Tokióban rengeteg tapasztalatot gyűjtött, és mindkét alkalommal bronzérmet nyert.

Gergely Tamás edző tanítványa Párizsban viszont már legyőzhetetlennek bizonyult.

Végig nagy akaraterővel küzdött, előbb üzbég, majd brazil vetélytársat győzött le, a péntek délutáni döntőben pedig ipponnal diadalmaskodott a kazah Yergali Shamey ellen, ezzel elhódította a legfényesebb medált.

Alexandru Bologa a második paralimpiai bajnoka Romániának Novák Károly Eduárd után,

aki még 2012-ben, Londonban állt fel a dobogó legmagasabb fokára, amikor a kerékpározók C4-es kategóriájában megnyerte az üldözéses versenyt, de emellett három ezüstérem is a nevéhez fűződik.