Olimpia

Még egy hetedik hely Novák Edének Párizsban

Józsa Csongor 2024. augusztus 31., 13:30

Pénteken közel volt a döntőhöz, szombaton lecsúszott az érmes futamokról a csíkszeredai paralimpikon.

A második versenyszámát is letudta Novák Ede Fotó: Facebook/Novak Karoly Eduard

Szombaton a párizsi paralimpián a második számában állt rajthoz a csíkszeredai Novák Károly-Eduárd. A férfi C4-es kategóriájú pályakerékpárosok 4000 méteres üldözéses megmérettetésében volt érdekelt.

A 4-es futamban kapott besorolást, egy ír sportolóval tekerte végig a 4 kilométeres távot. Az óra 4:33:690-nél állt meg, ez akkor a második legjobb időnek számított.

Még három páros volt hátra, akik közül még négyen jobb időt jegyeztek, mint Novák, így összesítésben itt is a hetedik helyet könyvelte el a székelyföldi paralimpikon.

Az érmes futamokért a legjobb négy közé kellett volna kerülnie.

Novák Ede számára a pályakerékpáros megmérettetés ezzel zárult, még két számban, a kerékpár időmérőjén és az országúti szakaszán lesz érdekelt.