A magyar küldöttség – melyet 13 sportágban szereplő 39 versenyző alkotott – öt arannyal, hat ezüsttel és négy bronzzal zárt a francia fővárosban, ezzel a teljesítménnyel a résztvevő országok rangsorában a 26. helyen végzett. Három évvel ezelőtt Tokióban a 18. helyet sikerült kiharcolniuk a magyar parasportolóknak, amihez akkor tizenhat érem kellett, ezek közül hét volt arany.
A magyar úszok nagyon jól szerepeltek, Konkoly Zsófia két aranyéremmel zárta a játékokat, 400 gyorson és 200 vegyesen is diadalmaskodott, így egyedüli magyar sportlóként szólt neki kétszer is a Himnusz. Pap Bianka a dobogó minden fokán állt: 100 háton aranyat, 200 vegyesen ezüstöt, 400 gyorson bronzot szerzett, és előbbiben meg is védte a Tokióban szerzett címét.
Ekler Luca távolugrásban és Kiss Péter Pál kajak-kenuban szintén megvédte a Japánban elért elsőségét, ráadásul Ekler 400 m-en még egy ezüstöt is gyűjtött.
A hat sportolóval indult román csapat két érmet szerzett: Alexandru Bologa aranyérmet nyert a látássérült cselgáncsozók 73 kilogrammos súlycsoportjában, Camelia Ciripan pedig bronzérmes lett az asztaliteniszők női egyes versenyében. A tokiói játékokon 7 sportoló képviselte az országot, ahol egy ezüstöt és egy bronzot nyertek.
A párizsi paralimpia éremtáblázatán Kína zárt az élen összesen 220 éremmel (94 arany, 76 ezüst és 50 bronz), a második helyen Nagy-Britannia (49-44-31)), a harmadikon az Egyesült Államok (36-42-27) végzett.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.