Olimpia

Két tizeddel maradt le a döntőről Novák Ede a paralimpián

Zátyi Tibor 2024. augusztus 30., 14:09

Nagyon erős mezőnyben tisztesen helyt állt a csíkszeredai Novák Károly Eduárd, a paralimpia férfi C4-5-ös kategóriájú pályakerékpárosok 1000 méteres versenyében nagyon közel volt, hogy döntőbe jusson.

Jól teljesített első versenyén Párizsban Fotó: Facebook/EduardCarolNovak

Pénteken délben álltak rajthoz az összevont kategória képviselői, 23, C4-es és C5-ös kategóriájú parakerékpározó harcolt a döntőt érő első hat helyért. Novák Károly Eduárd a 6-os párosban indult, a táv második felében pedig nagyon feljavult a teljesítménye, át is vette a vezetést összetettben. Azonban ez nem volt elég a döntőbe jutáshoz, mivel végül haton megelőzték, három brit, egy ausztrál, egy spanyol és egy szlovák is gyorsabb volt Nováknál.

A döntő nagyon közel volt, hiszen a hatodik paralimpiáján szereplő csíkszeredai sportoló mindössze 0,21 másodperccel maradt el a hatodik Jozef Metelka idejétől, így összesítésben az előkelő hetedik helyen zárta a próbát.

Szombaton újabb feladat vár Novákra, a C4-es kategória 4000 méteres üldözéses versenye.