
Pénteken délben álltak rajthoz az összevont kategória képviselői, 23, C4-es és C5-ös kategóriájú parakerékpározó harcolt a döntőt érő első hat helyért. Novák Károly Eduárd a 6-os párosban indult, a táv második felében pedig nagyon feljavult a teljesítménye, át is vette a vezetést összetettben. Azonban ez nem volt elég a döntőbe jutáshoz, mivel végül haton megelőzték, három brit, egy ausztrál, egy spanyol és egy szlovák is gyorsabb volt Nováknál.
A döntő nagyon közel volt, hiszen a hatodik paralimpiáján szereplő csíkszeredai sportoló mindössze 0,21 másodperccel maradt el a hatodik Jozef Metelka idejétől, így összesítésben az előkelő hetedik helyen zárta a próbát.
Szombaton újabb feladat vár Novákra, a C4-es kategória 4000 méteres üldözéses versenye.
A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.
A Corvinul elleni vereségről, az FK Csíkszereda pénzügyi helyzetéről, az önkormányzati támogatások hiányáról, Kleinheisler László távozásáról és a klub jövőjéről is őszintén beszélt Szondy Zoltán a Buzánszky Jenő Sportteraszon, a 35. Tusványoson.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Egy férfi leköpte Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti Nyugati pályaudvaron, ahová a kormányfő Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel együtt érkezett, hogy ismertesse a 3500 milliárd forintos Baross Gábor Vasútfejlesztési Programot.
Augusztus 13. Egy keddi reggel. Nézem az órámat, keresem az eseményt, amelyikre el kell érnem. De már nincs, vége az olimpiának, tudatosul bennem.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!