Elutasították a csíkiak fellebbezését, újra kell játszani a BJAHC–Sportklub meccset

Dobos László 2024. március 14., 18:04 utolsó módosítás: 2024. március 14., 18:39

Játékvezetői műhiba miatt az Erste Liga negyeddöntőjében zajló Budapest JAHC–Csíkszereda Sportklub párharc második mérkőzésének újrajátszását rendelte el a Magyar Jégkorong Szövetség. A csíkiak fellebbeztek, ezt azonban elutasították.

A Sportklub jelenleg összesítésben 2:1-es előnyben van Fotó: Borbély Fanni

A BJAHC az ominózus találkozó másnapján óvást nyújtott be. A versenyiroda helyt adott a beadványnak és újrajátszást rendelt el. Az indoklás szerint a múlt szombati mérkőzés rendes játékidejének utolsó percében, 59:31-nél a Csíkszereda játékosa, Troy Rutkowski ellen a kapu szándékos elmozdítása miatt kétperces kiállítást szabtak ki, miközben büntetőlövésnek kellett volna következnie.

A jelenet az alábbi videóban is visszanézhető (3:40-től).

Videó: Erste Liga

A versenybizottság álláspontja szerint megállapítható, hogy a játékvezetők az esetet szabálytalannak ítélték, de nem a szabályok által kötelezően előírt szankciót (büntetőlövést), hanem egy attól eltérő büntetést (kisbüntetést) szabtak ki.

A döntés ellen 48 órán belül nyújthatott be fellebbezést a székelyföldi klub,

a csíkiak éltek ezzel jogukkal, de csütörtökön délután elutasító választ kaptak.

Az MJSZ szakmai bizottságának határozatát csütörtökön délután küldték el a Sportklubnak, a fellebbezésben foglalt indoklást nem fogadták el, így az elsőfokú döntést helyben hagyják. További fellebbezésnek nincs helye – áll a közleményben.

Az óvással érintett találkozót jövő csütörtökön rendezik meg a Vasas Jégcentrumban.

A négy nyert mérkőzésig tartó BJAHC–Sportklub negyeddöntőben emiatt összesítésben a székelyföldi csapat csak 2:1-re vezet.

A párharc szombaton 18.40-től Budapesten, a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban folytatódik.