Óriásit fordított, vezet a Corona az Erste Liga döntőjében

Gergely Imre 2024. április 05., 22:23

Hiába vezetett a Ferencváros 3–0-ra, ekkora hátrányból is talpra állt és 5–3-ra nyert a Brassói Corona a jégkorong Erste Liga döntőjének első mérkőzésén.

A Corona el is vette az FTC pályaelőnyét Fotó: Sas Gábor

A Ferencváros már az első harmadban eldöntötte a mérkőzést, legalábbis így nézett ki húsz perc után. Kestila a legelső komoly akcióból megszerezte a vezetést, majd a 10. percig LaPorte és Brady is eredményes volt. Az utóbbit abból az emberelőnyből szerezte, amit Dubeau „harcolt ki”, arcon ütve Nagy Gergőt.

Kényelmes 3–0-s előnnyel mehetett az öltözőbe a Fradi.

A második játékrész viszont az első tükörképe volt. Van Wormer gyors gólja nagy lendületet adott a Brassónak. Az addig is magas tempót már a kék-sárgák diktálták, Blackwater és Zagidullin lövésével 3–3 lett az eredmény a 36. percre.

Nem mindennapi talpraállást láthatott a Tüskecsarnok közönsége.

Kezdődhetett minden elölről a második szünet után. A harmadik felvonásban is a Brassó maradt lendületben és Cornet egy remekül kijátszott emberelőnyös találattal már a vendégek javára fordította az állást.

A vezetést pedig meg is tartották és Valchar az utolsó percben üres kapuba lőve megadta a kegyelemdöfést a Fradinak.

Ezzel a Corona el is vette az FTC pályaelőnyét. A döntős párharc szombaton folytatódik.

Jégkorong Erste Liga, döntő, első mérkőzés:
FTC-Telekom–Brassói Corona 3–5 (3–0, 0–3, 0–2).
Gólszerzők: Aku Kestila (1. perc), Nolan LaPorte (6.), Adam Brady (11.), illetve Jared Van Wormer (21.), Judd Blackwater (27.), Albert Zagidullin (36.), Philippe Cornet (54.), Radim Valchar (60.).