Megdöbbentő döntés: játékvezetői műhiba miatt újra kell játszani az egyik BJAHC–Sportklub meccset

Székely Sport 2024. március 11., 18:38 utolsó módosítás: 2024. március 11., 18:44

A jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, a Budapest Jégkorong Akadémia HC és a Csíkszeredai Sportklub párharc második mérkőzésén játékvezetői műhiba történt, ezért a Versenyiroda újrajátszást rendelt el.

A mérkőzés utolsó fél percében történt az eset Fotó: Várhegyi Erna

A BJAHC és a Sportklub közti negyeddöntős párharc második mérkőzését szombaton rendezték, a vendég csíkiak 1–0-ra nyertek és összesítésben 2:0-s előnyre tettek szert.

A budapestiek a találkozó másnapján óvást nyújtottak be a Magyar Jégkorong Szövetség Versenyirodájához: a klub szerint játékvezetői műhiba történt, és a meccset újra kell játszani.

Az Erste Liga hivatalos oldalán megjelent közlemény szerint az óvást a Versenyiroda megvizsgálta

és úgy határozott, hogy helyt ad annak, egyúttal a BJAHC-Csíkszereda negyeddöntő újrajátszását rendeli el.

A döntés ellen 48 órán belül fellebbezést nyújthat be a csíkszeredai klub – írják.

Az indoklásban az áll, hogy a mérkőzés rendes játékidejének utolsó percében, 59:31-nél a Sportklub 2-es számú játékosa, Neil Troy Rutkowski ellen a kapu szándékos elmozdítása miatt 2 perces kisbüntetést szabtak ki.

Troy Neil Rutkowski az utolsó percben elmozdította a csíki kaput Fotó: Várhegyi Erna

A kapu szándékos elmozdítására a játékidő utolsó két percében a szabálykönyv szerint a kiállítás mellett büntetőlövést kell ítélni a vétkes csapat ellen – ez viszont nem történt meg szombaton.

IIHF Szabálykönyv, 63.6 pont
Ha a rendes játékidőben már nem kerülhet sor a büntetés letöltésére azért, mert letelik a játékidő, vagy egyéb büntetések is kiszabásra kerültek; és ezért a saját kapu szándékos elmozdítása miatt kiszabott kisbüntetés a mérkőzés rendes játékidején belül vagy a hosszabbítás során teljes egészében nem tölthető le; büntetőlövést kell ítélni a vétkes csapat ellen.

A Versenyiroda megállapította tehát, hogy habár a játékvezetők a mérkőzés 59:31 percében történt akciót szabálytalannak ítélték meg, azonban nem a szabályok által kötelezően előírt szankciót (büntetőlövést), hanem egy attól eltérő büntetést (kisbüntetést) szabtak ki.

A vonatkozó szabályok alapján játékvezetői műhiba történt, mely kapcsán a mérkőzés újrajátszását rendelték el.

A döntéssel a párharc 1:0-s csíki előnyről folytatódik március 12-én Csíkszeredában, a Vákár Lajos Műjégpályán. Az óvással érintett mérkőzést – szükség esetén – március 21-én (csütörtökön) rendezik meg a Vasas Jégcentrumban – írják.

Az ügyben megkerestük a csíki csapatot, amint megkapjuk álláspontjukat, frissítjük a cikket.