Fordítania kellett a Sportklubnak a BJAHC otthonában

Dobos László 2024. március 08., 22:47

Vendéggyőzelemmel kezdődött a Budapest Jégkorong Akadémia–Csíkszeredai Sportklub negyeddöntős párharc a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldiek pénteken este egygólos hátrányból fordítva győztek 2–1-re a budapesti Vasas Jégcentrumban.

Fotó: Várhegyi Erna

A péntek esti mérkőzésen a Sportklubnál hiányzott a három fordulóra eltiltott Becze Tihamér, jégre lépett viszont a sérülés után visszatérő Sofron István, illetve az utóbbi időben ismeretlen okokból hiányzó David Levin.

Nagyon megszórták kiállításokkal a csapatokat az első húsz percben a játékvezetők, a házigazdákat három, a vendégeket pedig négy kétperces büntetéssel sújtottak az első játékrészben. A 10. percben a vendégek betaláltak ugyan emberelőnyben Szkacskov révén, de ezt a gólt les miatt érvénytelenítették. A házigazdák a 15. percben kettős fórban támadhattak, a játékvezető keze újra a magasba emelkedett, a hazai kapus lekorcsolyázott, a BJAHC hat a három ellen támadhatott, és ez az akció góllal zárult, Szabó Bence találatával 1–0-ra vezettek.

Folyamatosabb játékot hozott a második játékrész, amelynek elején Péter Balázs révén a Sportklubnak sikerült egyenlítenie (1–1).

Magabiztosabban hokizott a harmadik harmadban a vendég székelyföldi együttes, és a 47. percben sikerült kihasználnia emberelőnyét, Levin kapu mögül elé adott passzát Láday Tamás közelről a kapuba ütötte (1–2). Az utolsó percben a BJAHC az egyenlítés reményében kapuslehozatallal próbálkozott, Kangyal Balázs vezetőedző időt is kért, azonban a Sportklub bravúrral védekezett.

A csíkiak győzelmüknek köszönhetően pályaelőnyhöz jutottak, a pénteki esti sikerben jelentős részt vállalt Matt O'Connor kapus, aki 96,6 százalékos hatékonysággal védett.

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, első mérkőzés:

Budapest Jégkorong Akadémia HC–Csíkszeredai Sportklub 1–2 (1–0, 0–1, 0–1).

Gólszerzők: Szabó Bence (16.), illetve Péter Balázs (26.) és Láday Tamás (47.).
Kapura lövések: 30–33.
Büntetőpercek: 16–12.

Budapest Jégkorong Akadémia HC:
Farkas Roland, Kiss Dániel (kapusok) – Szabó Bence, Pozsgai Tamás, Jevgenyij Mozer, Kirils Galoha, Schlekmann Márk (első sor); Dóczi Zsombor, Tóth Gergely, Ilja Culigin, Weidemann Márk, Keresztes Levente (második sor); Ivan Vorobjov, Vitalij Tyeszlenko, Ravasz Csanád, Nagy Krisztián, Tóth Richárd (harmadik sor); Varga John Kaden, Oliver Dame-Malka, Molnár Bálint, Joni Jesperi Viikilä, Sági Martin, (negyedik sor). Vezetőedző: Kangyal Balázs.
Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Láday Tamás, Péter Balázs, Részegh Tamás, Fodor Csanád (első sor); Karel Kubát, Troy Rutkowski, David Levin, Reisz Áron, Sofron István (második sor); Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Spencer Asuchak, Aidan Brown (harmadik sor); Bajkó Csongor, Jevgenyij Szkacskov, Rokaly Norbert, Eduard Cășăneanu (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.
Játékvezetők: Németh Márton és Máhr-Stumpf Bonifác, illetve Szabó Dávid és Sábián Balázs.