Felrobbanó aréna, hangorkán, szenzációs hangulat: a helyszínen tekintettük meg a brassói söprést

Sebestyén Ervin 2024. április 11., 10:50

A Brassói Corona rendkívül könnyedén, 4:0-s összesítéssel győzött a jégkorong Erste Liga döntőjében az FTC-Telekom ellen. A szerdán este rendezett negyedik összecsapást szenzációs hangulat övezte, ezeket a pillanatokat gyűjtöttük össze egy helyre.

A szurkolókon semmi sem múlott, az első pillanattól kezdve eksztázisban voltak Fotó: Tuchiluș Alex

A négy győzelemig tartó párharc első három meccsét magabiztosan nyerte a Brassói Corona, ennek megfelelően kellő önbizalommal várhatták a negyedik felvonást is. A kezdést megelőző órában özönlöttek az emberek az arénába, ahol nem csak hazai drukkerek foglaltak helyet. Voltak Gyergyói Hoki Klub és Csíkszeredai Sportklub rajongók is, akik annak reményében látogattak ki az összecsapásra, hogy egy színvonalas találkozót láthatnak.

Kisebb szurkolói csoport kísérte el a Ferencvárost is, a drukkerek a megmérettetést megelőzően elmondták, hogy a 3:0 ellenére bíznak a csapatukban és hisznek abban, hogy szorosabbá tudják tenni a párharcot. Viszont akkor sem lesznek csalódottak, ha a Fradi nem tud nyerni, számukra az a fontos, hogy a fiúk küzdjenek a jégen.

Mindhárom harmadban voltak percek, amikor az FTC-drukkerektől volt hangos az aréna Fotó: Tuchiluș Alex

Telt ház előtt kezdődött el a negyedik mérkőzés a Brassói Corona és az FTC-Telekom között, sokan már ülőhelyet sem kaptak, állva tekintették meg a meccset. Rögtön a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a hazai gárda, Arany védett egy hatalmasat egy távoli löket után, a szurkolók többsége már gólt kiáltott.

Ahogy telt az idő, egyre nagyobb nyomást helyezett a vendég ketrecre a Corona, fokozódott a hangulat.

Fotó: Tuchiluș Alex

A szurkolók sem hitték el, hogy csapatuk ennyire magabiztosan nyeri a döntőt Fotó: Tuchiluș Alex

A nyolcadik percben egy kiváló összjáték után Blackwater volt eredményes, a közönség egy emberként ugrott talpra, hatalmas hangorkán kísérte a gólörömöt.

A szurkolókon nem múlott semmi, minden apró megmozdulást tapssal és kiáltással jutalmaztak, ezzel is biztatva a fiúkat.

Még negyedóra sem telt el, amikor egy korongszerzést követően VanWormer mehetett ziccerbe, Arany ezúttal is hárított, mindkét szurkolótábor talpon, ezúttal is többen bent látták a korongot.

Az első harmad végéhez közeledve emberelőnybe került a magyar csapat, beszorult a brassói klub, de a védelem állta a sarat, minden felszabadítás után tombolt a közönség, a két perces büntetés lejárta után pedig újabb üdvrivalgás következett.

A második felvonás elején az FTC-drukkerektől volt hangos az aréna, ebből a Fradi erőt is merített, viszont hiába a helyzet, nem tudott eredményes lenni.

A 17. percben vendég emberelőnyt ítéltek, hatalmas füttykoncert követte a bírói döntést, a hazai szurkolók egyáltalán nem értettek egyet ezzel.

A második harmad közepén ismét felrobbant az aréna, Zagidullin kettőre növelte a Corona előnyét, mindenki ugrálva ünnepelte a találatot.

Az utolsó húsz percben megállás nélkül énekelt a közönség, ők próbálták diktálni a játékosoknak a tempót, hatalmas iramban játszottak a felek.

Tíz perccel a vége előtt jött a harmadik hazai gól, itt pedig már mindenki önkívületi állapotban ünnepelt a lelátókon,

ugyanis mindenki tudta, hogy a Brassói Corona ezt már nem fogja kiengedni a kezei közül és megnyeri az Erste Liga idei kiírását.

A hazai szurkolótábor egy pillanatig sem kellett izguljon, magabiztosan győzött a Corona Fotó: Tuchiluș Alex

A hajrában a szurkolótábor már saját magát szórakoztatta, többször is végigsöpört a mexikói hullám a nézőtéren, amibe becsatlakoztak a vendég drukkerek is, közben a hazaiak a „bajnokok, bajnokok!” rigmust skandálták.

Mindenki talpon, így várták a lefújást Fotó: Tuchiluș Alex

Hatalmas tapsvihar az összes jégen lévő játékosnak Fotó: Tuchiluș Alex

A mérkőzés végén az utolsó pár másodpercben egy emberként számolt vissza mindenki, mindenki talpon, a lefújást követően pedig hatalmas ünneplésbe kezdtek a játékosok, valamint a szurkolók egyaránt.

A kupa már a játékosok kezében, megérdemelten győzött a Brassói Corona Fotó: Tuchiluș Alex

Története során először nyerte meg az Erste Ligát a Brassói Corona Fotó: Tuchiluș Alex

Alex Dubeau, a hazaiak kapusa lett a szezon legjobbja Fotó: Tuchiluș Alex

Története során először nyert Erste Ligát a Brassói Corona, az FTC zsinórban harmadszor ezüstérmes.