Az E csoport első találkozójának elejétől a játékot az ukránok, a müncheni stadion lelátóin a hangulatot a nagyobb számban jelen lévő román drukkerek uralták. Az első lehetőség a 8. percben Coman nevéhez fűződött, középre tartó lövése nem okozott gondot Luninnak.
Az ukrán fölény nagy helyzetekben nem nyilvánult meg, az első félidő közepén Dovbik távoli próbálkozása fölé szállt. Nagyon jól működött a román védelem, a trikolórók viszont nagyon rövid ideig tudták megtartani a labdát, így a támadásaik hamar elhaltak.
Aztán a 29. percben váratlanul mégis vezetéshez jutottak, miután Luninra nyomást helyeztek, a Real Madrid kapusa pedig nagyot hibázott, kirúgását elcsípte Man, aki Stanciu elé passzolt, a csapatkapitány pedig szenzációs lövéssel bődületes nagy gólt lőtt a léc alá, ekkor pedig „felrobbant” az aréna a román szurkolók hangorkánjától.
A találat után vérszemet kaptak a románok, továbbra is veszélyesek voltak a kapura, Man megpattant lövése centikkel ment mellé, majd Stanciu szögletből a kapufát találta el, ellenben a szünetig az ukránoknak egyetlen kapura lövésük sem volt.
Román helyzettel kezdődött a második játékrész, Coman tekerése azonban elkerülte a kaput. Ez pedig előrevetítette a következő találatot, az 53. percben Drăguștól indult gyors ellentámadás végén Răzvan Marin távolról vette be Lunin kapuját, akinek kezei alatt a hálóba jutott a labda.
Kevéssel ezután már háromgólosra nőtt a román válogatott előnye, Rațiu lövését még kivédte az ukrán kapus, szöglet következett, amit kicsiben végeztek el, kijátszották a védelmet, Man passzolta be Drăgușhoz a labdát, aki közelről a kapuba lőtt.
A hátralévő időben mindent egy lapra feltéve támadtak az ukránok, azonban tehetetlenek voltak, és semmi nem jössze össze nekik, a 77. percben Szudakov révén jegyezték az első kaput eltaláló lövésüket, de Niță védeni tudott, majd Mudrik ziccert hagyott ki, Jaremcsuk pedig a felső lécet találta el. A román csapat fantasztikusan védekezett, és a végéig megőrizte háromgólos előnyét, ezzel elképesztő győzelmet szerzett.
Labdarúgó Európa-bajnokság, E csoport, 1. forduló:
Románia–Ukrajna 3–0 (1–0).
Gólszerzők: Stanciu (29.), R. Marin (53.), Drăguș (57.).
Románia: Niță – Rațiu, Drăgușin, Burcă, Bancu – M. Marin (Rus, 75.) – Man (Hagi, 62.), R. Marin, Stanciu (Racovițan, 87.), Coman (Mihăilă, 62.) – Drăguș (Puscaș, 75.). Szövetségi kapitány: Edward Iordanescu.
Ukrajna: Lunyin – Konoplja (Timcsuk, 72.), Zabarnij, Matvijenko, Zincsenko – Sztepanenko (Brazsko, 62.), Saparenko (Jaremcsuk, 62.) – Cihankov (Jarmolenko, 62.), Szudakov (Malinovszkij, 83.), Mudrik – Dovbik. Szövetségi kapitány: Szerhij Rebrov.
Óriási csatában, hatalmasat küzdve, nyert a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Coronával szemben a romániai jégkorongbajnokság döntőjében. Ezzel a gyergyóiak először szerezték meg a bajnoki címet.
A Csíkszeredai Sportklub a B csapatát nevezte a jégkorongbajnokság bronzmérkőzésére, így vasárnap kora délután a Sepsi Arénában nem volt kérdés, ki áll fel a dobogó legalsó fokára, a Bukaresti Steaua komolyabb megerőltetés nélkül húzta be a találkozót.
Általában a székelyföldi medvetámadásoktól vagyunk hangosak, de amit ez a túrázó tett egy szlovákiai erdőben, amikor rátamadt egy medve, nem lehet elhallgatni.
Az Egyesült Államok romániai nagykövetsége vasárnap délután sorozatban a második napon tett közzé a romániaiaknak címzett figyelmeztetést a közösségi oldalán.
A romániai juhtenyésztők felháborodtak amiatt, hogy a juhpestis-riadó következtében az év legfontosabb időszakában nem tudják majd értékesíteni húsvéti bárányaikat a jobban fizető európai piacon, miután az Európai Bizottság korlátozásokat vezetett be.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!