Az E csoport első találkozójának elejétől a játékot az ukránok, a müncheni stadion lelátóin a hangulatot a nagyobb számban jelen lévő román drukkerek uralták. Az első lehetőség a 8. percben Coman nevéhez fűződött, középre tartó lövése nem okozott gondot Luninnak.
Az ukrán fölény nagy helyzetekben nem nyilvánult meg, az első félidő közepén Dovbik távoli próbálkozása fölé szállt. Nagyon jól működött a román védelem, a trikolórók viszont nagyon rövid ideig tudták megtartani a labdát, így a támadásaik hamar elhaltak.
Aztán a 29. percben váratlanul mégis vezetéshez jutottak, miután Luninra nyomást helyeztek, a Real Madrid kapusa pedig nagyot hibázott, kirúgását elcsípte Man, aki Stanciu elé passzolt, a csapatkapitány pedig szenzációs lövéssel bődületes nagy gólt lőtt a léc alá, ekkor pedig „felrobbant” az aréna a román szurkolók hangorkánjától.
A találat után vérszemet kaptak a románok, továbbra is veszélyesek voltak a kapura, Man megpattant lövése centikkel ment mellé, majd Stanciu szögletből a kapufát találta el, ellenben a szünetig az ukránoknak egyetlen kapura lövésük sem volt.
Román helyzettel kezdődött a második játékrész, Coman tekerése azonban elkerülte a kaput. Ez pedig előrevetítette a következő találatot, az 53. percben Drăguștól indult gyors ellentámadás végén Răzvan Marin távolról vette be Lunin kapuját, akinek kezei alatt a hálóba jutott a labda.
Kevéssel ezután már háromgólosra nőtt a román válogatott előnye, Rațiu lövését még kivédte az ukrán kapus, szöglet következett, amit kicsiben végeztek el, kijátszották a védelmet, Man passzolta be Drăgușhoz a labdát, aki közelről a kapuba lőtt.
A hátralévő időben mindent egy lapra feltéve támadtak az ukránok, azonban tehetetlenek voltak, és semmi nem jössze össze nekik, a 77. percben Szudakov révén jegyezték az első kaput eltaláló lövésüket, de Niță védeni tudott, majd Mudrik ziccert hagyott ki, Jaremcsuk pedig a felső lécet találta el. A román csapat fantasztikusan védekezett, és a végéig megőrizte háromgólos előnyét, ezzel elképesztő győzelmet szerzett.
Labdarúgó Európa-bajnokság, E csoport, 1. forduló:
Románia–Ukrajna 3–0 (1–0).
Gólszerzők: Stanciu (29.), R. Marin (53.), Drăguș (57.).
Románia: Niță – Rațiu, Drăgușin, Burcă, Bancu – M. Marin (Rus, 75.) – Man (Hagi, 62.), R. Marin, Stanciu (Racovițan, 87.), Coman (Mihăilă, 62.) – Drăguș (Puscaș, 75.). Szövetségi kapitány: Edward Iordanescu.
Ukrajna: Lunyin – Konoplja (Timcsuk, 72.), Zabarnij, Matvijenko, Zincsenko – Sztepanenko (Brazsko, 62.), Saparenko (Jaremcsuk, 62.) – Cihankov (Jarmolenko, 62.), Szudakov (Malinovszkij, 83.), Mudrik – Dovbik. Szövetségi kapitány: Szerhij Rebrov.
Nem maradt több kérdés: a Sepsi OSK búcsúzott az élvonaltól, miután vasárnap vereséget szenvedett az Unirea Slobozia vendégeként. A lefújás után mély csend, könnyek és keserű őszinteség jellemezte a háromszékiek hangulatát.
Az FC Argeș négyet vágott az FK Csíkszeredának a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában. Végül a harmadik helyen zárt a székelyföldi együttes, a következő idényt a Szuperligában kezdi.
Ismét közösen szavazott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel Mogoșoaia-n.
A belföldi szavazóhelyiségek megnyitásával vasárnap megkezdődött a romániai elnökválasztás második fordulója, amelyen a voksolásra jogosult mintegy 19 millió nagykorú állampolgár eldöntheti, ki lesz az ország következő elnöke.
Megnyerte a megmérettetésen függetlenként indult Nicușor Dan a romániai államfőválasztást, miután a hivatalos szavazatszámlálás alapján előnye behozhatatlanná vált ellenfele, George Simion számára.
Nekünk kell döntenünk, nem Budapestnek, Brüsszelnek, Washingtonnak vagy Moszkvának. Kicsit tragikus, hogy azok munkáját is el kell végezzük, akiknek a dolga lett volna, hogy ezt a helyzetet megelőzzék.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!