Alig négy hónapot töltött az FK Csíkszeredánál a 27 éves támadó középpályás, az előző másodosztályú szezon végén szerződést bontott a székelyföldi klubbal, holott a megállapodása másfél évig volt érvényes.
A Maros megyei sáromberki születésű labdarúgó a tavaszi szezonban rendszerint csereként lépett pályára, tíz mérkőzésen összesen 191 percnyi játéklehetőséget kapott a piros-fekete mezben. Fülöp Loránd elmondása szerint nem tudja, hogy ennek mi lehetett az oka, mert úgy véli, négy hónap alatt nem lehet megismerni egy játékost, hogy mire képes, úgy, hogy meccsenként tizenöt percet játszott.
A Székely Sport megkeresésére megjegyezte, hogy emellett a távozásában nagy szerepet játszott az, hogy a klub vezetősége nem szerette volna, hogy maradjon, és ő nem akar olyan körülmények között készülni, ahol a vezetőedzőnek nincs szabad keze, hogy döntsön a csapaton belüli változásokról.
„Ez nem érintett rosszul, mert éreztem már a meccsek folyamán, hogy valami nincs rendben. Olyan emberek döntenek a csapat összeállításáról, hogy például ki játszik, akik nincsenek ott mindegyik edzésen.
– nyilatkozta Fülöp Loránd.
A távozása óta több klubtól voltak megkeresései, és a hét elején nagy meglepetésre egy harmadosztályú csapattal írt alá, a Suceava megyei Șoimii Gura Humorului-hoz igazolt.
Mint mondta, azért fogadta el az együttes ajánlatát, mert Botoșani-ban lakik a családjával és nem akart távol lenni tőlük, a nagyobbik kislánya ősszel kezdi az iskolát. A kisváros mindössze 40 percnyi távolságra van az otthonától, így keveset kell utaznia.
Az új csapata az előző idényben a 3. Liga 1-es csoportjának alsóházi rájátszásában szerepelt, ahol a harmadik helyen végzett.
Fülöp Loránd két szezonra egyezett meg a klubbal, amelynek egyértelmű célkitűzése, hogy ebben az időszakban jussanak fel a másodosztályba.
Fülöp Loránd ismertette, egyelőre csak a menedzserrel és a tulajdonossal találkozott, az együttes kerete még nem gyűlt össze. Csak a jövő héten kezdődnek el az edzések, a hazai bajnoki mérkőzéseiket pedig a megyeszékhelyen, Suceaván rendezik majd.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!