A második és harmadik számú európai labdarúgókupáknál is a negyeddöntőknél járunk, késő este az Európa Ligában a Liverpool az Atalantával meccsel. A magyar női kézilabda-válogatott Nagy-Britanniával találkozik az olimpiai selejtezőben.
Számos olyan intézmény, projekt létezik, amelyek csakis a közös összefogás segítségével érhetik el a célt: tenni a közösségért. A The House Egyesület harmadik alkalommal szervezi meg a Fuss Neki! Csík rendezvényt, Simó Réka projektvezetővel beszéltünk.
Tizenkét ország 81 csapata lépett tatamira Győrben, a veterán nyílt magyar dzsúdóbajnokságon, a Hungarian Masters Openen. A székelyföldiek éremkollekciójába minden medálból került.
Az úszó országos bajnokság keddi versenynapján megdőlt a legrégebbi magyar csúcs, miután Fángli Henrietta 100 méter mellen átadta a múltnak Kovács Ágnes 2000-ben elért rekordját.
Ismét meggyőző játékot mutatott a Brassói Corona, kedden este behúzta a harmadik győzelmét a jégkorong Erste Liga döntőjében. Dave MacQueen rámutat: a negyedik meccs megnyerése a legnehezebb. Fodor Szabolcs bízik abban, hogy szerdán már sikerül győzniük.
Késő délután játszik az FK Csíkszereda a CS Mioveni ellen a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában, este következik a másik két negyeddöntős párharc első mérkőzése a Bajnokok Ligájában. Tenisz, kerékpározás, kosár- és röplabda szerepel még a műsorban.
Több mint száz kilométeren keresztül, megküzdött a tereppel, a szintkülönbségekkel és a szokatlan meleggel is. A legvégén a dobogóra állt a VSK Székelyudvarhely atlétája.
A döntőig menetelt a Szatmárnémetiben megrendezett felnőtt országos bajnokságon a Marosvásárhelyi Egyetemi Sportklub férfi párbajtőrcsapata. A házigazda gárdával nem bírtak, így ezüstérmet szereztek.
Csíkszeredai sportoló győzelmével zárult a magyar férfi nyílt erőemelő bajnokság Budapesten. Nagy Hunor a +120 kg-os súlycsoportban indult, ahol első helyen végzett, guggolásban pedig magyar csúcsot állított fel.
Harmadik helyezésekkel, három bronzéremmel tértek haza a VSK Csíkszereda sportolói Aradról, az országos egyéni felnőtt cselgáncsbajnokságról. Szintén hétvégén a kézdivásárhelyi Simon Tege Csehországban nyert kadetkorosztályú viadalt.
A 20. század utolsó, illetve a 21. század első éveinek kiváló csíkszeredai jégkorongozójára, a kilenc évvel ezelőtt elhunyt Kósa Endrére emlékeztek hétvégén Csíkszeredában.
Nagyüzem volt a Székelyudvarhelyi ISK-nál, a tehetséges aszteliteniszezőjük a romániai válogatottban brillírozott, míg a többiek Újszentesen tesztelték tudásukat.
Három versenyszámban is székelyföldi győzelem született a hétvégi belga nyílt nemzetközi teqballbajnokságon. A női és férfi egyéniben szerzett diadal mellett a királykategóriának számító férfi párosban is sikerült felérni a csúcsra.
Tizenegy sportolóval vett részt, 10 érmet gyűjtött a gyergyószentmiklósi székhelyű Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub az egyik legfontosabb magyarországi versenyen. Tallósi Tímea, Tallósi Vanessza és Búzás Róbert aranyérmes lett.
Nem túl bő a hétfői felhozatal, két bajnokit rendeznek a román élvonalban, idegenben játszik az Inter Milan, élőben követhetünk egy magyar és egy spanyol másodosztályú találkozót is. A szaúd-arábiai Szuperkupában az elődöntőket játsszák.
Egymást érik az összecsapások, az FK Csíkszereda mérkőzése nyitja a sort a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában. Azért már sportág is szóhoz jut. Egy helyen, hol és mit nézünk.