10.00 Vizes Európa-bajnokság, férfi nyílt vízi úszás, 5km (M4 Sport)
11.30 Vizes Európa-bajnokság, női egyéni szabadprogram, döntő (M4 Sport)
12.00 Tenisz, ATP-torna, Stuttgart (Prima Sport 2)
12.00 Tenisz, ATP-torna, S-Hertogenbosch (Prima Sport 3)
13.00 Vizes Európa-bajnokság, női nyílt vízi úszás, 5km (M4 Sport)
14.30 Országúti kerékpár, szlovén körverseny, 2. szakasz (Eurosport1)
16.15 Országúti kerékpár, belga körverseny, 2. szakasz (Eurosport1)
15.45 Autósport, Le Mans-i 24 órás, 3. szabadedzés (Eurosport2)
17.30 Vizes Európa-bajnokság, akrobatikus kűr, döntő (M4 Sport)
20.45 Autósport, Le Mans-i 24 órás, Hyperpole (Eurosport1)
22.00 Labdarúgás, LaLiga2 osztályozó: Espanyol–Sporting Gijón (Digi Sport 4, Orange Sport 1)
22.45 Autósport, Le Mans-i 24 órás, 4. szabadedzés (Eurosport2)
Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
… a galaci család, amelynek otthonát elvitte a ruszki drón, kap egy új lakást a Ferrari-örökös nejétől… és a mindig mosolygós Victor Ponta végleg szakított a PSD-vel és hazafiasabb vizekre evez.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!