A kolozsvári viadalon tíz ország – Albánia, Bulgária, Bosznia-Hercegovina, Ciprus, Görögország, Észak-Macedónia, Montenegró, Moldova Köztársaság, Törökország és Románia – 461 sportolója vett részt.
Csíkszeredát ketten képviselték: az 55 kg-os súlycsoportban Benczédi Tamás (Koka's SE, edzők: Sinka Szabolcs és Bardócz Richárd) két győzelemmel és két vereséggel a 9. helyen végzett, míg a 60 kg-osok között induló Balogh Péter (Csíkszeredai ISK, edző: Dániel Albert) három győzelemmel és két vereséggel az 5. lett.
Érdekesség, hogy a fiúk osztálytársak, Balogh és Benczédi is a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola 7. osztályos diákja.
Jól szerepeltek a Marosvásárhelyi Dimas SC cselgáncsozói, Remus Dima edző tanítványai közül Cosmin Huza (50 kg) ezüstérmes lett, míg Adelina Bianca Ciumaș (36 kg) az 5. helyen végzett.
Az U15-ös cselgáncs Balkán-bajnokság éremtáblázatának élmezőnye: 1. Bulgária, 2. Románia, 3. Bosznia-Hercegovina, 4. Görögország, 5. Törökország, 6. Montenegró.
A román labdarúgás egyik ismert alakja, Marin Barbu fontos szakmai kitüntetést kapott. A Sepsi OSK kötelékében dolgozó 67 éves szakember életműdíjat vehetett át a hazai futballgálán.
A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.
Január elsejétől 25 lejes adót kell fizetni az EU-n kívülről – például a Temu, Shein, Trendyol webáruházakból – érkező, 150 eurónál alacsonyabb értékű csomagok után, miután az alkotmánybíróság szerdán nem adott helyt az AUR alkotmányossági kifogásainak.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!