10.30 Autóversenyzés, Le Mans 24h, futamok (Eurosport 1)
11.45 Hegyikerékpár, világsorozat, Val di Sole (Eurosport 2)
12.05 Kajak-kenu, Európa-bajnokság, Szeged (M4 Sport)
13.00 Tenisz, ATP-torna, s-Hertogenbosch (Digi Sport 3)
13.00 Tenisz, WTA-torna, Nottingham (Digi Sport 4)
14.00 Tenisz, ATP-torna, Stuttgart (Prima Sport 1, Digi Sport 2)
14.00 Kerékpározás, szlovén körverseny (Eurosport 1)
16.00 Labdarúgás, Európa-bajnokság, D csoport: Lengyelország–Hollandia (PRO TV, M4 Sport)
16.15 Kerékpározás, belga körverseny (Eurosport 1)
19.00 Labdarúgás, Európa-bajnokság, C csoport: Szlovénia–Dánia (PRO TV, M4 Sport)
19.30 Labdarúgás, La Liga 2, osztályozó, döntő: Oviedo–Espanyol (Digi Sport 2, Prima Sport 1)
22.00 Labdarúgás, Európa-bajnokság, C csoport: Szerbia–Anglia (PRO TV, M4 Sport)
Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.
A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!