Aranyéremmel a nyakukban tértek haza az udvarhelyi triatlonosok

Zátyi Tibor 2024. június 11., 10:29

Ismét kiválóan szerepeltek a székelyudvarhelyi triatlonosok, a hétvégén a nagyváradi X Man 2024 versenyen – ami egyben országos bajnokság is volt – ketten kategóriagyőztesek lettek.

Az udvarhelyi triatlonosok csapata Fotó: Udvarhely Triatlon Club

A nagyváradi versenyt három távon rendezték meg: olimpiai (1500 m úszás, 40 km kerékpár, 10 km futás), fél iron man táv (1900 m úszás, 93 km kerékpár, 21.2 km futás) és teljes iron man táv (3800 m úszás, 180 km kerékpár, 42.2 km futás).

Székelyudvarhelyről a Delfinek SK és Udvarhelyi Triatlon Club leigazolt triatlonosai vettek részt a megmérettetésen: a Csáki Villő–Buti László (edző)–Lőrinczi István csapat váltóban indultak a fél távon, Orbán Attila szintén fél távon indult, míg Simon István és Tamás Mózes a teljes távot választotta.

A vegyesváltó csapat Fotó: Udvarhely Triatlon Club

A szombati verseny 40 Celcius-fok körüli kánikulában zajlott, ami kissé megnehezítette a sportolók dolgát. Az udvarhelyi váltó a 16 induló csapatból a 4. helyen végzett, és második lett a vegyes kategóriában (5:07:16 óra). Orbán Attila az 5:14:54 órás idejével az összetett kategóriában 29. helyen végzett, korosztályában, a 40–44 éves férfiaknál hetedik helyen zárta a versenyt.

A két kategóriagyőztes, Simon István és Mózes Tamás Fotó: Udvarhely Triatlon Club

Simon István a teljes távot 9:47:29 óra alatt teljesítette, összetettben az ötödik helyen végzett, míg korosztályában (45–49 évesek) első lett, ezzel pedig országos bajnok is. Hasonlóan jól teljesített Mózes Tamás is, aki egyéni legjobb megjavítva (11:07:27) megőrizte a 2023-as országos bajnoki címét kategóriájában (18–29 évesek).