18 nap eltűnt az életemből, 18 nap, amely mélyen beivódva, valahol a hátsó agytekervények között próbál leülepedni. A gondolataim kavarognak, ott voltam az olimpián, de hova tűnt az a 18 nap?
Böngészem a telefonomat, az okosóra jelzi a megtett lépéseket, a helyzetjelző az útvonalat, az agyam pedig elő-elővillant egy-egy pillanatképet.
A legfrissebb Gulyás Michelle aranya és Guzi Blanka negyedik helye öttusában. A búcsú a lovaktól.
De nem, hirtelen ott vagyok a La Petit Poucet sörözőben és néhány újságíróval pár sör mellett követjük a záróünnepséget és egy nagyot sóhajtunk: lejárt az olimpia.
És akkor újabb képek villannak be: az akkreditáció érvényesítésétől a hazafelé tartó repülőútig.
Az első kézilabdameccs a magyar–egyiptomi férfi összecsapás – szomorú vereség. Aztán Szőcs Berniék első vegyespáros összecsapása – nagyszerű győzelem.
Innen már keverednek a képek: interjú Kökény Beatrix-szal, Imre Bence édesanyjával, Rafael Nadal és Fucsovics Márton meccse a Roland Garroson, Javier Sotomayor magasugró legenda a lelátón, az amerikai férfi kosárlabda-csapat szolid meccse a nagyon szimpatikus Dél-Szudán ellen. A sztárok – LeBron James, Stephen Curry, Bam Adebayo, Kevin Durant stb. alázatos nyilatkozata a meccs után.
A TGV, amely 250 km/órával röpített vissza Lilleből Párizsba és engem a romániai valóságba. Mikor lesz ilyen nálunk? Soha.
A mountain-bike pálya, Molnár Ede pechje és ennek ellenére széles mosolya.
Az első magyar és román érmek, az első sör a gyomorrontás után.
Az első arany(ak) – Kós Hubert és David Popovic. A kézállás az Eiffel-toronnyal a hátam mögött.
Valter Attila és Vas Kata negyedik helye.
A lenyűgöző régi és ideiglenes sportlétesítmények, a teltházas versenyek, a franciák öröme, a zászlókat lobogtató különböző nációk keveredése. A világ minden pontjáról ide sereglett együtt söröző szurkolók képe.
A mosolyok, a könnyek, a csatakiáltások, a nézőtéri hatalmas hangorkán vagy ugyanakkora sóhajtások. A győztes üdvrivalgása, a legyőzött főhajtása.
A kézilabda- és vízilabdameccsek. Az uszodák hangulata.
Az olimpiai (nem)láng, az öt karika mindenhol Párizsban. A légkondis termek, a légkondi nélküli olimpiai falu.
A mindennapi bagette és a croissant.
Több, mint 300 ezer lépés, majdnem 200 km gyaloglás néha rohanásba váltva, hogy elérjek egyik helyszínről a másikra.
Több, mint 100 interjú, tudósítás, élménybeszámoló.
Átlag 5 óra 50 perc alvás – ebben nincsnek benne a szunyókálások a tömegközlekedési eszközönön és két esemény közötti várakozás közben.
Rengeteg élmény, hatalmas adathalmaz, gyönyörű tapasztalat.
Hagyjatok három napig aludni és utána kezdhetjük elölről az egészet!
Mert ilyen az újságíró olimpiája.
Egyike voltam a 15 ezerből.
A Stade de France-ban a vasárnapi záróünnepségen kialudt a láng, ezzel véget ért a XXXIII. nyári olimpia Párizsban.
Ha optimisták vagyunk, hat–nyolc aranynál is többet szerezhetünk, ha a realitás talaján maradunk, akkor egy ilyen eredménnyel is büszkék lehetünk majd – írtuk az olimpia előtt a magyar küldöttség ötkarikás eredményeit latolgatva. És nem tévedtünk.
Gulyás Michelle aranyérmet nyert, Guzi Blanka pedig a negyedik helyen végzett vasárnap kora délután a párizsi olimpia öttusaversenyén.
A magyar küldöttség két legeredményesebb sportolója, Milák Kristóf és Csipes Tamara viszi a magyar zászlót a párizsi olimpia vasárnap esti záróünnepségén.
A bronzmérkőzésen ötméteresek után alulmaradt az Amerikai Egyesült Államok csapatával szemben a magyar férfi vízilabda-válogatott, így a negyedik helyen végzett a párizsi olimpián.
Két bronzmeccsen érdekeltek a magyar küldöttség tagjai a párizsi olimpiai játékok utolsó napján. A román hölgyek a maratoni távon szaladnak.
Öt nappal ezelőtt pár percig a nyakában volt a bronzérem Ana Maria Bărbosunak. Egy óvás után lecsúszott a dobogóról a román tornász, ezt a döntést támadta meg a Nemzetközi Sportdöntőbíróságnál.
Súlyos nyaksérüléssel szállították szombaton délután kórházba a Sepsi-SIC birkózóját, Cătălina Axentét, aki egy dobást követően a tarkójára esett az olimpián. A sportoló jobban van.
A magyar női vízilabda-válogatott az ötödik helyen végzett a párizsi olimpián, amelynek szombati helyosztóján ötméteresekkel 15–12-re legyőzte az olasz csapatot.
Péntekhez hasonlóan szombaton is három érmet szereztek a magyar kajak-kenusok a párizsi olimpián, Csipes Tamara második lett, akárcsak a férfiaknál Varga Ádám, míg a címvédőként indult Kopasz Bálint harmadik helyen ért célba.
Párizsban is tombol a nyár. Míg múlt héten akár 38 C fokot is mértek, az olimpia második hetének ...
Én csak azért jöttem ki erre a futamra, hogy lássam őt – mondta nekem a 2017-es budapesti vizesvébén ...
Tizenkét év után tért vissza a „szülő” kontinensre a nyári olimpia, amelyet már nagyon vártak ...
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.