Bukarestben edzőtáborozik a romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott, amely a hét végén Litvániában lép jégre az újonnan életre hívott Nemzetek Európai Kupája (European Cup of Nations) első fordulójában.
A Román Jégkorongszövetség (FRHG) a román főváros Hotel MyContinental Enescu konferenciatermében tartott sajtótájékoztatót szerdán kora délután, ahol Nagy Attila Ferenc, a szakszövetség elnöke bemutatta az új szövetségi kapitányt, Markus Juurikkalát, aki klubszinten a Gyergyói HK vezetőedzője.
A válogatott új szövetségi kapitánya köszönetet mondott a bizalomért, és hangsúlyozta, hogy hosszú távú építkezésben gondolkodik. „Nagyon izgatottan és megtisztelve várom, hogy részese lehessek a romániai válogatott munkájának.
– fogalmazott a finn tréner.
A romániai válogatott csütörtökön indul Litvániába, ahol az elektrėnai jégcsarnokban játssza első két mérkőzését: november 7-én Ukrajna, november 8-án pedig a házigazda Litvánia lesz az ellenfél.
A szövetség elnöke, Nagy Attila szerint a válogatott új ciklusa a megújulásról szól: „Markus Juurikkala személyében egy modern szemléletű, fiatal edzőt köszönthetünk, akihez nagy reményeket fűzünk.
– nyilatkozta az FRHG elnöke.
A Nemzetközi Jégkorongszövetség (IIHF) idén ősszel indította útjára a Nemzetek Európai Kupáját, amely 17 válogatottat tömörít, és célja, hogy az eddigi válogatott szünetekben is tétmérkőzéseket játsszanak az együttesek. A tornákat novemberben, decemberben és februárban rendezik, három- vagy négycsapatos csoportokban, Európa különböző pontjain.
A romániai válogatott a következő válogatottbeli szünetben, december 8-14. között hazai pályán, a bukaresti Berceni Arénában játszik majd – várhatóan ismét Ukrajnával, valamint egy harmadik, még nem véglegesített ellenféllel. Ugyanitt rendezik majd 2026 elején az U20-as világbajnokságot is, amelyen a romániai korosztályos válogatott Dél-Korea, Horvátország, Nagy-Britannia, Kína és Spanyolország ellen lép majd jégre.
„Az IIHF új kezdeményezése rendkívül hasznos: segíti a válogatottak felkészülését a világbajnokságra, és több lehetőséget biztosít a szurkolóknak is, hogy saját csapatukat láthassák jégre lépni” – tette hozzá Nagy Attila.
A magyar férfi jégkorong-válogatott a norvég csapat ellen kezdi meg szereplését az újonnan létrehozott Nemzetek Európai Kupájában (NEK) a franciaországi Épinalban. A magyar szövetség tájékoztatása szerint Majoross Gergely szövetségi kapitány együttese november 6-án a norvégokkal játssza a nyitómeccset, másnap a dánok, 8-án pedig a házigazda franciák következnek.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!