Budapesten a Puskás Arénában rendezik a labdarúgó Bajnokok Ligája 2026-os döntőjét az európai szövetség (UEFA) végrehajtó bizottságának szerdai döntése értelmében.
Győzelemmel kezdte meg a Moldova fővárosában zajló női labdarúgó tornát a romániai U16-os női válogatott. A Litvánia elleni mérkőzésen mindkét székelyföldi lány, Fülöp Boglárka és Anabelle Nombot is kezdő volt.
Dejan Stankovic távozik a magyar bajnok és Magyar Kupa-ezüstérmes Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról – értesült az M4Sport csütörtökön.
Két másodosztályos focicsapat nyert kupát, így indulhat el a második számú európai kupaporondon. A Vajdahunyadi Corvinulnak a Sepsi OSK nyújtott baráti jobbot. Fura helyzet, a Szuperligában nem indulhat, a nemzetközi porondon igen az erdélyi alakulat.
Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette 26 fős keretét a németországi labdarúgó Európa-bajnokságra, illetve öt tartalékot jelölt meg.
Jelenleg Kovács István a legnépszerűbb romániai játékvezető, a nagykárolyi bíró számos rangadót vezetett már az idei szezonban, ezúttal pedig az UEFA az Európa-liga fináléjának irányítását bízta rá.
Kisinyovban, Moldova fővárosában vendégszerepel a pünkösdi ünnepek alatt a romániai U16-os női labdarúgó-válogatott. A keretnek az FK Csíkszereda két játékosa is a tagja.
A közel-keleti politikai és háborús helyzet miatt elhalasztották a Kurdisztánba tervezett CONIFA férfi labdarúgó-világbajnokságot. A szervezet alelnökét, Wenczel Kristófot a döntés hátteréről kérdeztük.
A közel-keleti politikai és háborús helyzet miatt a Független Labdarúgó Egyesületek Szövetsége elhalasztotta a júniusban Kurdisztánba tervezett férfi világbajnokságot.
Románia jelenleg legjobb játékvezetőjét, a 39 éves Kovács István nevezték ki a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének egyik visszavágójára, a nagykárolyi sípmester egy igazi szuperpárbajt fog irányítani.
A magyar másodosztályban éllovas, a zabolai születésű Fejér Bélával a kezdőben a Nyíregyháza Spartacus története során először jutott be a legjobb négy közé a labdarúgó Magyar Kupában. Az elődöntőben a Ferencváros lesz az ellenfelük.
Az év elején rakétatámadások miatt veszélybe került a nyári CONIFA-világbajnokság megrendezése az iraki Kurdisztánban. Azóta nagyrészt rendeződött a helyzet, és biztonságosan le tudják bonyolítani a tornát, amelyen a székely válogatott is részt vesz.
Az U21-es magyar labdarúgó-válogatott 3–0-ra győzött a kazahok ellen Almatiban, míg Románia csapata egy góllal nyert Örményországban, ahol két székelyföldi játékos is pályára lépett. A fiatalabb korosztályban bemutatkozott Dobozi Krisztián is.
A nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2–0-ra legyőzte kedden a vendég koszovói csapatot a Puskás Arénában rendezett barátságos mérkőzésen.
Románia női labdarúgó-válogatottja április elején elkezdi a 2025-ös Európa-bajnokság selejtezőit. A keretnek tagja Herczeg Andrea, az FK Csíkszereda középpályása, a csapat pedig elsőként Örményország és Kazahsztán ellen lép majd pályára.