Mindkét gárda szenzációs szezont tudhat maga mögött, kellemes meglepetést okoztak a bajnokságban és a kupasorozatban, így teljesen megérdemelten harcolták ki a nemzetközi szereplés jogát.
A Paksi FC sokáig versenyben volt a bajnoki címért a magyar élvonalban, ám végül alulmaradt a Ferencvárossal szemben, és ezüstérmet szerzett. A Magyar Kupában viszont visszavágott a fővárosiaknak, hiszen legyőzte őket a döntőben és története során először szerezte meg a trófeát.
A Vajdahunyadi Corvinul szintén legnagyobb sikerét érte el a Román Kupa elhódításával, ráadásul ezt a teljesítményt másodosztályú csapatként érte el. A klub feljuthatott volna az élvonalba is, hiszen a 2. Ligában a második helyen végzett, de mivel állami tulajdonban van, a törvény nem tette ezt lehetővé számára.
A két együttes egyaránt a második alkalommal érdekelt a nemzetközi porondon.
A Paks 13 évvel ezelőtt ugyancsak az Európa-ligában két kört is sikerrel vett, az andorrai Santa Coloma és a norvég Tromsö csapatát is kiejtette. A Corvinul legutóbb még 1982-ben az UEFA Kupában szerepelt, amikor az osztrák Grazer legyőzése után a második fordulóban esett ki a bosnyák FK Sarajevo ellenében.
A kizárólag magyar játékosokat foglalkoztató Paks keretében nagy változás nem történt a nyáron,
komoly távozója nem is volt, így az összeszokottság sokat számíthat Bognár György vezetőedző és együttese számára.
A vajdahunyadiaknál viszont az utóbbi egy hónapban tizenegy új labdarúgó érkezett,
Florin Maxim legénysége viszont már túl van egy tétmérkőzésen az új idényben, hiszen múlt csütörtökön 3–0-ra vereséget szenvedtek a bajnok FCSB-től a Szuperkupa-döntőben.
Az összecsapást felvezető szerdai sajtótájékoztatón Bognár György elmondta,
nagyjából két egyforma csapat játszik egymással,
a céljuk az, hogy ráerőltessék az akaratukat a Corvinulra, amelyet másodosztályú együttesként nem lehet félvállról venni, míg Florin Maxim közölte, nagy elvárásaik vannak, mivel sokat készültek a Paksból, amelyet
kitartó, odaadó és szívós ellenfélnek jellemzett,
és kiemelte, hogy a kupadöntőben sokáig emberhátrányban játszott a Ferencvárossal szemben.
A Paks–Corvinul találkozó csütörtökön 20 órakor kezdődik, amelyet a Digi Sport 1 és az M4 Sport is élőben közvetít. A párharc visszavágóját jövő csütörtökön Nagyszebenben rendezik, a továbbjutó a horvát HNK Rijeka ellen játszik a következő körben, míg a vesztes a Konferencia-ligában folytatja, ahol a ciprusi AEK Larnacával találkozhat.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!