Terítéken a magyar–román párharc az Európa-ligában

Horváth Bálint Ottó 2024. július 11., 12:26 utolsó módosítás: 2024. július 11., 12:58

Egymás ellen játszik Magyarország és Románia kupagyőztese a labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörében. A Paksi FC–Vajdahunyadi Corvinul párharc első mérkőzését a magyar csapat otthonában csütörtökön rendezik, a jövő heti visszavágó Nagyszebenben lesz.

Favoritként várja a mérkőzést a magyar csapat Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Mindkét gárda szenzációs szezont tudhat maga mögött, kellemes meglepetést okoztak a bajnokságban és a kupasorozatban, így teljesen megérdemelten harcolták ki a nemzetközi szereplés jogát.

A Paksi FC sokáig versenyben volt a bajnoki címért a magyar élvonalban, ám végül alulmaradt a Ferencvárossal szemben, és ezüstérmet szerzett. A Magyar Kupában viszont visszavágott a fővárosiaknak, hiszen legyőzte őket a döntőben és története során először szerezte meg a trófeát.

A Vajdahunyadi Corvinul szintén legnagyobb sikerét érte el a Román Kupa elhódításával, ráadásul ezt a teljesítményt másodosztályú csapatként érte el. A klub feljuthatott volna az élvonalba is, hiszen a 2. Ligában a második helyen végzett, de mivel állami tulajdonban van, a törvény nem tette ezt lehetővé számára.

A két együttes egyaránt a második alkalommal érdekelt a nemzetközi porondon.

A Paks 13 évvel ezelőtt ugyancsak az Európa-ligában két kört is sikerrel vett, az andorrai Santa Coloma és a norvég Tromsö csapatát is kiejtette. A Corvinul legutóbb még 1982-ben az UEFA Kupában szerepelt, amikor az osztrák Grazer legyőzése után a második fordulóban esett ki a bosnyák FK Sarajevo ellenében.

A kizárólag magyar játékosokat foglalkoztató Paks keretében nagy változás nem történt a nyáron,

komoly távozója nem is volt, így az összeszokottság sokat számíthat Bognár György vezetőedző és együttese számára.

A vajdahunyadiaknál viszont az utóbbi egy hónapban tizenegy új labdarúgó érkezett,

Florin Maxim legénysége viszont már túl van egy tétmérkőzésen az új idényben, hiszen múlt csütörtökön 3–0-ra vereséget szenvedtek a bajnok FCSB-től a Szuperkupa-döntőben.

Az összecsapást felvezető szerdai sajtótájékoztatón Bognár György elmondta,

nagyjából két egyforma csapat játszik egymással,

a céljuk az, hogy ráerőltessék az akaratukat a Corvinulra, amelyet másodosztályú együttesként nem lehet félvállról venni, míg Florin Maxim közölte, nagy elvárásaik vannak, mivel sokat készültek a Paksból, amelyet

kitartó, odaadó és szívós ellenfélnek jellemzett,

és kiemelte, hogy a kupadöntőben sokáig emberhátrányban játszott a Ferencvárossal szemben.

A Paks–Corvinul találkozó csütörtökön 20 órakor kezdődik, amelyet a Digi Sport 1 és az M4 Sport is élőben közvetít. A párharc visszavágóját jövő csütörtökön Nagyszebenben rendezik, a továbbjutó a horvát HNK Rijeka ellen játszik a következő körben, míg a vesztes a Konferencia-ligában folytatja, ahol a ciprusi AEK Larnacával találkozhat.