A csíkszeredai születésű játékos átigazolását az ausztriai, linzi székhelyű Perfootmance GmbH jelentette be, ez az ügynökség képviseli Urechet.
Alexandru Urcehe még csak 18 éves, 2006. március 20-án született, és már kicsi korától az FK Csíkszereda játékosa volt. Játszott a csíki klub minden korosztályos együttesében, az elmúlt szezonban pedig az U18-as alakulat csapatkapitánya volt, de bemutatkozott a felnőtt csapatban is. A tehetséges hátvédet többször behívták a romániai U17-es és U18-as válogatottba.
Sportos családban született, édesanyja Mihaela, és édesapja, Ioan is kiváló sífutó volt, nővére, Andreea pedig szép eredményeket elérő műkorcsolyázó.
A budapesti vasutasok csapata a NB II-ben, a Merkantil Bank Ligában szerepel. A magyar másodosztályú bajnokság 2024–25-ös idénye július utolsó hétvégéjén rajtol, amikor BVSC-Zugló FC a Mezőkövesd Zsóry FC vendége lesz.
Az NB II. első fordulójának párosításai:
Aqvital FC Csákvár–Kazincbarcikai BSC
Mezőkövesd Zsóry FC–BVSC-Zugló FC
Soroksár SC–Gyirmót FC Győr
FC Ajka–Szentlőrinc SE
HR-Rent Kozármisleny–Békéscsaba 1912 Előre
Opus Tigáz Tatabánya–Szeged-Csanád Grosics Akadémia
Budafoki MTE–Budapest Honvéd
Vasas FC–Kisvárda Master Good FC
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Utolsó felkészülési mérkőzését vívta a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének rajtja előtt. Ovidiu Burcă együttese a másodosztályú Marosvásárhelyi ASA ellen 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán.
Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Jóisten, családja és a sport adott erőt Kelemen-Nemes Kinga neurológus rezidensnek, akinek nemrég daganatos megbetegedéssel kellett szembenéznie. A marosvásárhelyi orvos most segíteni szeretne a rákos betegeken és családtagjaikon.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!