Nagy múltú budapesti együttesben folytatja labdarúgói pályafutását a 18 éves csíkszeredai Alexandru Ureche. A Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje a magyar másodosztályban szereplő Budapesti Vasutas Sport Club játékosa lett.
Egymás ellen játszott Magyarország és Románia kupagyőztese az Európa-liga első selejtezőkörében. A csütörtök esti mérkőzésen a vajdahunyadi alakulat rengeteg helyzetet kidolgozott, végül négyszer is betalált, ellenlábasától egyre sem érkezett válasz.
Egymás ellen játszik Magyarország és Románia kupagyőztese a labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörében. A Paksi FC–Vajdahunyadi Corvinul párharc első mérkőzését a magyar csapat otthonában csütörtökön rendezik, a jövő heti visszavágó Nagyszebenben lesz.
Esélyt sem adott San Marinó-i ellenfelének a román bajnoki címvédő, amely idegenben 7–1-re győzött a labdarúgó Bajnokok Ligája első selejtezőkörének odavágóján.
Szerette volna megszerezni az FCSB, illetve a Kolozsvári CFR is. A piros-fehérek játékosa olyan klubot választott, amelyik a nemzetközi porondon szerepel.
Cipruson, a sokszoros aranyérmes Apoel Nicosia együttesénél folytatja pályafutását a 22 éves Marius Corbu. A Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje a Puskás Akadémiától szerződött a Bajnokok Ligája-selejtezőben érdekelt klubhoz.
Ötödik alkalommal szervezik meg a labdarúgó Europeadát, a kisebbségben élő focisták Dániában és Németországban mérhetik össze erejüket. Az erdélyi magyarok nyertek az utolsó meccsükön és a 13. helyen zártak a nemzetközi tornán.
Ötödik alkalommal szervezik meg a labdarúgó Europeadát, a kisebbségben élő focisták Dániában és Németországban mérhetik össze erejüket, Romániát pedig öt együttes képviseli a tornán.
A 2023–2024-es kiírásban az FCSB magabiztosan harcolta ki a bajnoki címet a Szuperligában, ezzel kiharcolta az indulási jogot a Bajnokok Ligájban. Amennyiben túljut a Virtuson az első előselejtezőkörben, utána Budapesten mérheti össze erejét a Maccabival.
A nyolcaddöntővel véget ért Románia szereplése a labdarúgó Európa-bajnokságon, a fiúk csütörtök hajnalban visszatértek az országba. A sportsajtó új szövetségi kapitány-vadászatba kezdett, természetesen Bölöni László neve is felmerült.
Európa-bajnoki selejtezőket játszik július közepén a romániai női futballválogatott. Az Örményország elleni hazai, valamint a Kazahsztán elleni idegenbeli mérkőzésre készülő keretben négy olyan játékos szerepel, aki magyar nemzetiségű.
Lejátszotta második felkészülési mérkőzését az ausztriai edzőtáborban a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szerdán este 3–1-re kapott ki az Austria Wien együttesétől.
Vége a találgatásoknak, a Magyar Labdarúgó Szövetség a hivatalos honlapján bejelentette, hogy Marco Rossi szövetségi kapitány az Európa-bajnokságot követően is folytatja a munkát a magyar válogatott élén.
A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság újoncánál, a Komárom csapatánál folytatja pályafutását a kézdialmási Tamás Nándor, aki a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje.
Az első játékrészt néggyel nyerte Bernd Storck gárdája, a szüntet követően a kispadon az új edző, Pascal Jansen által irányított együttes feltámadt. Igencsak érdekes tesztmeccset tudott le a két gárda.
A magyar bajnok Ferencváros a walesi The New Saints FC vagy a montenegrói FK Decic csapatával mérkőzik meg a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában.