Szerencsés volt a sorsolásnál a bukaresti gárda, ugyanis a Virtusnál könnyebb ellenfelet nem is kívánhatott volna magának az első körben. Idegenben 7–1-re, a román fővárosban 4–0-ra győzött Gigi Becali csapata, így magabiztosan jutott a következő fordulóba.
Itt viszont már az a Maccabi Tel Aviv vár rájuk, amely 25-ször nyerte meg az izraeli pontvadászatot, 24-szer a kupát, ráadásul nemrégiben a Szuperkupát is elhódította, miután 2–0-ra megverte a Maccabi Petah Tikva csapatát.
Azonban mivel az UEFA nem engedélyezi, hogy háborús övezetnek nyilvánított területen rendezzenek mérkőzéseket, ezért Budapesten, a Bozsik Arénában mérkőznek meg egymással a felek, miutén a román fővárosban összecsaptak.
Az első felvonást július 23-án rendezik az FCSB otthonában, míg a visszavágót július 31-én játsszák a 8200 férőhelyes magyar stadionban.
A Ferencváros is megismerte ellenfelét
A selejtező második felvonásában becsatlakozik a sorozatba a magyar bajnok Ferencvárosi TC is, az első körből magabiztosan továbbjutó The New Saints ellen kell pályára lépnie. A walesi alakulat a montenegrói FK Dečić csapatát búcsúztatta, miután hazai pályán 3–0-ra győzött, idegenben pedig 1–1-es döntetlennel ért véget a meccs.
A párharc első összecsapását július 23-án rendezik majd Budapesten, míg a visszavágót egy héttel később.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Romániában szinte mindenkinek saját ingatlanja van – ennek történelmi okai vannak. Romániának azonban fokozott digitális sérülékenysége is van – ennek pedig jelenkori okai vannak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!