A magyar válogatott négy pozíciót rontott, ezzel a 31. helyen áll a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, amelyet továbbra is a világbajnok és friss Copa America-győztes Argentína vezet.
Marco Rossi szövetségi kapitány együttese egy győzelemmel és két vereséggel zárta a vasárnap befejeződött németországi Európa-bajnokságot, így a csoportkörben búcsúzott.
Ezzel szemben a román fociválogatott négy pontot gyűjtött a kontinenstornán, játszott a nyolcaddöntőben a hollandokkal. Ha nem is nagy az előrelépés, de két pozíciót javítottak, a 45. helyet foglalják el a rangsorban.
A FIFA honlapja alapján az élmezőny legnagyobb ugrását az Eb-t megnyerő spanyol csapat produkálta, amely öt helyet előrelépve már a harmadik.
FIFA-ranglista (zárójelben az előző helyezés):
1. (1.) Argentína 1901,48 pont
2. (2.) Franciaország 1854,91
3. (8.) Spanyolország 1835,67
4. (5.) Anglia 1812,26
5. (4.) Brazília 1785,61
6. (3.) Belgium 1772,44
7. (7.) Hollandia 1758,51
8. (6.) Portugália 1741,43
9. (12.) Kolumbia 1727,32
10. (10.) Olaszország 1714,29
…31. (27.) Magyarország 1518,77
…45. (47.) Románia 1474,70
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Váratlan jelenet zavarta meg a Szebeni Kerékpáros Körverseny harmadik szakaszát: egy medvebocs szaladt át az úton közvetlenül a mezőny élén haladó versenyzők előtt.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es eredmény.
A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.
Hétvégén érkezik az enyhülés, de hosszú távon kéne gondolkodni, ha fel akarunk készülni a további hőségekre.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!