Kitömte idegenben a paksiakat, már a következő körben érezheti magát a Corvinul

Sebestyén Ervin 2024. július 11., 22:02 utolsó módosítás: 2024. július 11., 22:03

Egymás ellen játszott Magyarország és Románia kupagyőztese a labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörében. A csütörtök esti mérkőzésen a vajdahunyadi alakulat rengeteg helyzetet kidolgozott, végül négyszer is betalált, ellenlábasától egyre sem érkezett válasz.

Nagyon sima lett a végére, a Corvinul nagy meglepetésre négyet vágott a Paksnak Fotó: MTI/Kovács Tamás

Mindkét gárda fantasztikus idényt futott az előző kiírásban, az ideinek pedig kiváló alaphangot adhat az Európa-liga második selejtezőkörébe való továbbjutás. A hazai együttesnél a kezdőben csak magyarok szerepeltek, a vajdahunyadiaknál is csupán egy légiós volt, a középpálya tengelyében elhelyezkedő brazil Roger személyében.

Kiválóan kezdte a meccset a paksi csapat, a harmadik percben egy szabadrúgást követően fejjel veszélyeztettek, ami végül nem talált kaput. A túloldalon már zörrent a háló, egy beadás után Sergiu Buș lőtt kapura, Szappanos tehetetlen volt (0–1). A folytatásban záporoztak a Corvinul lehetőségei, viszont betalálni nem sikerült.

A félidő legvégén Lupu kapott kiváló indítást, a kapust megelőzve bepasszolta a kapuba a játékszert (0–2).

A fordulást követően nem változott a játék képe, nem tudott megújulni a Paksi FC, ráadásul a 76. percben a játékvezető Szabó Bálintot kiállította, így már emberhátrányban is volt a magyar gárda. A hajrában Lupu újabb két gólt jegyzett, ezzel szinte biztosan eldöntve a továbbjutó kilétét.

A román másodosztályban szereplő gárda 4–0-ra nyert. A visszavágót jövő csütörtökön Nagyszebenben rendezik, a továbbjutó a horvát HNK Rijeka ellen játszik a következő körben, míg a vesztes a Konferencia-ligában folytatja, ahol a ciprusi AEK Larnacával találkozhat.