A 79 éves szakember már hétfőn elfogadta a szövetség ajánlatát és mindenben megegyezett Răzvan Burleanu elnökkel, kedden pedig sajtótájékoztató keretében mutatták be, mint a román válogatott új szakvezetőjét.
Mircea Lucescu közel négy évtized, 38 év után tér vissza Románia nemzeti együttesének élére, hiszen 1981 és 1986 között öt évig vezette a trikolórokat.
„Sokat kockáztatok. De a román futball megéri ezt a kockázatot. Nincs szükségem pénzre ahhoz, hogy más karrierbe kezdjek. A válogatott játékosaként és edzőjeként eltöltött szenzációs pillanatok sodortak újra a nemzeti csapat felé.
– fogalmazott a sajtótájékoztatón Mircea Lucescu.
A legendás edző kétéves szerződést írt alá, és
fő célja, hogy kijuttassa Romániát a 2026-os világbajnokságra.
A 81. percben a stadion világítóberendezésének meghibásodása miatt félbeszaszadt a Galaci Oțelul és az FK Csíkszereda hétfő késő délutáni találkozója a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 23. fordulójában.
Minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki az FK Csíkszeredára a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A testület szerdai ülésén több mint 25 ezer lejre büntette a klubot, a székely és magyar szimbólumok használata miatt.
Két autót is eltulajdonított egyetlen éjszaka alatt egy 22 éves, csíkszeredai fiatalember: egyiket lakóhelyéről, másikat Székelyudvarhelyről vitte el.
Milyen nemzetiségű volt Hunyadi János és fia, Mátyás? Magyar és román történészek kolozsvári kerekasztal-beszélgetés keretében járták körül, miként lett Hunyadi Jánosból és fiából, Mátyásból a román és a magyar történelem közös szereplője.
Beszervezte a román kommunista rezsim elnyomó gépezete, a Securitate a legsikeresebb erdélyi magyar futballedzőként nyilvántartott Kovács Istvánt – tárta fel a Gazeta Sporturilor román sportlap.
Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!