Habár az első mérkőzésen elért gól nélküli döntetlen bizakodásra adott okot a Corvinul játékosainak és a mérkőzés elején volt is egy kihagyott lehetőségük, a játék gyakorlatilag a horvát csapat akarata szerint alakult. Jöttek a helyzetek és korán, már a 12. percben megszerezte a vezetést, amikor Petrovic közelről pöccintett a hálóba. A gól kifogta a szelet a vajdahunyadiak vitorlájából, habár mezőnyjátékban egyenlő ellenfeleik voltak a házigazdájuknak, támadásban gyakorlatilag nem tudtak veszélyeztetni. A Rijeka még kialakított pár lehetőséget, a szünetig nem módosult az eredmény.
Térfélcserét követően sem változott nagyon a játék képe, az izgalmak a 73. percben fokozódtak, amikor büntetőhöz jutott a Corvinul, az óriási egyenlítési lehetőséggel nem élt Buș, csúnyán fölé lőtte a tizenegyest. A román kupagyőztes próbálkozott, ideje lett volna az egyenlítésre, hiszen az ápolások miatt tíz perc hosszabbítást ítélt a játékvezető és a Rijeka is visszahúzódott vékony előnyét védeni, a gól elmaradt.
A Rijeka lépett tovább az Európa Ligában és készülhet a svéd Elfsborg elleni párharcra, míg Vajdahunyad az FC Asztanával találkozik a Konferencia Ligában, a kazahok 2–1-es összesítéssel búcsúztatták a moldovai Milsami Orhei együttesét.
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Nem tudta meglepni az FK Csíkszereda a hullámvölgyben levő FCSB-t, a fővárosiak három kudarc után a 2026-os év első győzelmét épp a székelyföldiek ellen csikarták ki. De ez sem volt elég Gigi Becalinak.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Heves indulatokat váltott ki a közösségi oldalakon Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének az állásfoglalása, amelyben elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tüntetést szervezzen a városban.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!