A horvát kupagyőztes már túl nagy falat volt a Corvinulnak

Zátyi Tibor 2024. augusztus 01., 23:17 utolsó módosítás: 2024. augusztus 01., 23:21

Búcsúzott a labdarúgó Európa Ligától a 2. ligás Vajdahunyadi Corvinul, a Román Kupa győztese csütörtökön este szoros csatát játszott a horvát ezüstérmes Rijekával a selejtező második fordulójának visszavágóján.

Méltó ellenfele volt a horvát ezüstérmesnek is a Vajdahunyadi Corvinul Fotó: Facebook/NK Rijeka

Habár az első mérkőzésen elért gól nélküli döntetlen bizakodásra adott okot a Corvinul játékosainak és a mérkőzés elején volt is egy kihagyott lehetőségük, a játék gyakorlatilag a horvát csapat akarata szerint alakult. Jöttek a helyzetek és korán, már a 12. percben megszerezte a vezetést, amikor Petrovic közelről pöccintett a hálóba. A gól kifogta a szelet a vajdahunyadiak vitorlájából, habár mezőnyjátékban egyenlő ellenfeleik voltak a házigazdájuknak, támadásban gyakorlatilag nem tudtak veszélyeztetni. A Rijeka még kialakított pár lehetőséget, a szünetig nem módosult az eredmény.

Térfélcserét követően sem változott nagyon a játék képe, az izgalmak a 73. percben fokozódtak, amikor büntetőhöz jutott a Corvinul, az óriási egyenlítési lehetőséggel nem élt Buș, csúnyán fölé lőtte a tizenegyest. A román kupagyőztes próbálkozott, ideje lett volna az egyenlítésre, hiszen az ápolások miatt tíz perc hosszabbítást ítélt a játékvezető és a Rijeka is visszahúzódott vékony előnyét védeni, a gól elmaradt.

A Rijeka lépett tovább az Európa Ligában és készülhet a svéd Elfsborg elleni párharcra, míg Vajdahunyad az FC Asztanával találkozik a Konferencia Ligában, a kazahok 2–1-es összesítéssel búcsúztatták a moldovai Milsami Orhei együttesét.