Hirdetés

Megegyeztek, Mircea Lucescu irányítja a román futballválogatottat

Mircea Lucescu
Fotó: Tiago Petinga/EPA/Agerpres

A legendás vezetőedző, Mircea Lucescu elfogadta a szövetség ajánlatát, ő lesz a román labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya – állítja egybehangzóan a fővárosi sportsajtó.

Miután a nyári németországi Európa-bajnokságon Romániát a nyolcaddöntőbe vezető Edward Iordănescu nem hosszabbította meg szerződését, a Román Labdarúgó-szövetség új szakvezetőt kellett kinevezzen a válogatott élére. Az első számú opció Gheorghe Hagi volt, aki viszont továbbra is a Konstancai Farulra akar összpontosítani, így elutasította a felkérést.

Hirdetés

Az FRF technikai bizottságának második javaslata Mircea Lucescu volt, a legendás vezetőedző hétfőn közel négy órás tárgyalás után mindenben megegyezett Răzvan Burleanu elnökkel, és átveszi a román nemzeti együttes irányítását – számolt be róla a Gsp.ro portál, amely szerint hamarosan hivatalosan is bejelentik a kinevezését.

Mircea Lucescu közel négy évtized után tér vissza a román válogatott kispadjára, hiszen 1981 és 1986 között öt évig vezette a trikolórokat.

Ez idő alatt nagy bravúrt ért el, amikor Románia történelmének legnehezebb selejtezős csoportját megnyerve – Olaszország, Csehszlovákia, Svédország és Ciprus előtt végzett – kijutott az 1984-es Európa-bajnokságra, amelyet akkoriban mindössze nyolc együttes részvételével rendeztek meg.

Korábban még egyetlen válogatottat irányított, 2017 augusztusa és 2019 februárja között Törökország szövetségi kapitányaként tevékenykedett, de a megbízatása kudarcnak bizonyult.

A 79 éves Lucescu utolsó csapata a Dinamo Kijev volt, amellyel három trófeát nyert, majd 2023 novemberében távozott egészségügyi problémái miatt. A legsikeresebb időszakát viszont a másik ukrán topcsapat, a Sahtar Donyecknél töltötte, ahol 2004 és 2016 között összesen 21 belföldi serleget szerzett, valamint elhódította az UEFA Kupát is a klubbal.

Edzői pályafutása során összesen 36 trófeát gyűjtött, ezzel a harmadik helyen áll az örökranglistán Alex Ferguson (49) és Pep Guardiola (38) mögött.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Dráma és hóvihar: az utolsó labdaérintéséből szerzett győztes gólt a Sepsi OSK

Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.

A Sepsi OSK meccse a Dinamo SK ellen inkább hasonlít a hófocira, mint egy bajnokira (videóval)

A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.

Székelyhon

Filmekbe illő autós üldőzés zajlott szombat éjjel Csíkszeredában

Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.

`
Krónika

Meddig terjedt a hatalma a Securitate Kovászna megyei parancsnokának? – 2. rész

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.

Krónika

Mit tudott a Securitate a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor felrobbantásáról?

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.

Főtér

Kórházba került két közalkalmazott és a postás, miután összeverekedtek a polgármester szülinapi buliját követő after partyn

Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.

Ez is érdekelheti

Határtalan szenvedély: foci és magyarellenesség

A büntetésáradat, a fokozódó magyargyalázás, a stadionokban tapasztalható gyűlölethullám aggasztó méreteket ölt nemcsak Romániában, hanem Szlovákiában is, azonban egyik ország szakszövetsége sem lép fel határozottan mindezek megfékezéséért.

Megerősítették, Lucescu irányítja a román fociválogatottat a vb-pótselejtezőkön

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) hivatalosan bejelentette, hogy Mircea Lucescu ül le a román válogatott kispadjára a világbajnoki pótselejtezők mérkőzésein.

Hátrányba került a bolgárok otthonában a Ferencváros

A Ferencváros 2–1-es vereséget szenvedett a bolgár Ludogorec vendégeként a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc csütörtöki első mérkőzésén.

Hagi nem vállalja, a szövetség házon belül választhat szövetségi kapitányt

Amennyiben az egészségi állapota miatt Mircea Lucescu nem tudja vállalni a Törökország elleni labdarúgó vb-pótselejtezőt, akkor a román válogatott technikai igazgatója ülhet le a kispadra.

Elkerülte egymást a magyar és a román válogatott

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) csütörtökön tartotta a 2026–27-es Nemzetek Ligája csoportkörének sorsolását. A magyar válogatott elfogadható kvartettbe jutott, Romániának nem volt szerencséje.

Pécsre igazolt az FK Csíkszereda korábbi kulcsembere

Új klubnál folytatja pályafutását Babati Benjámin: a korábban az FK Csíkszereda történelmi élvonalbeli feljutásában kulcsszerepet vállaló támadó az NB III-as PMFC-hez igazolt.

Aggodalom Mircea Lucescu egészségügyi állapota miatt, a szövetség készenléti tervvel is számol

Fokozódó nyugtalanság övezi Mircea Lucescu egészségügyi állapotát a családján belül és a Román Labdarúgó-szövetségnél is. A 80 éves szövetségi kapitányt egy fővárosi kórházban kezelik, helyzetét orvosi források súlyosnak és aggasztónak írják le.

Jól ismeri ellenfelét az Európa-liga rájátszásában a Ferencváros

A bolgár Ludogoreccel játszik a nyolcaddöntőbe jutásért a magyar bajnok Ferencváros a labdarúgó Európa-liga rájátszásában.

A legrosszabbkor bukta el veretlenségét az FTC, az FCSB számára véget ért az Európa-liga

Az Európa-liga főtáblájának zárófordulójában az FCSB és a Ferencváros sorsa is eldőlt: a bukarestiek hiába harcoltak ki döntetlent a Fenerbahce ellen, míg a magyar regnáló bajnok a legrosszabb pillanatban szenvedett vereséget.

Amire nincsenek szavak: szurkolói tragédiák a lelátón és azonkívül

Az egész országot megrázta a hír, miszerint hét görög, PAOK-szurkoló közlekedési balesetben elhunyt Temes megyében. A futballtörténelem nem mentes a tragédiáktól, a balesetek mellett a stadionkatasztrófák is szedik az áldozatokat.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!