Gyors góljával megalapozta győzelmét a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 08., 23:07 utolsó módosítás: 2024. augusztus 09., 00:38

Előnyt szerzett idegenben a Kolozsvári CFR a labdarúgó Konferencia Liga harmadik selejtezőkörének első mérkőzésén, csütörtökön este 1–0-ra győzte le az izraeli Maccabi Petah Tikva csapatát.

Idegenben szereztek előnyt a kolozsváriak. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Az izraeli háborús helyzet miatt a találkozót Szófiában rendezték, ahol kiválóan kezdett a kolozsvári együttes,

nyomást helyezett az ellenfélre, és már a 8. percben megszerezte a vezetést,

Bîrligea lövését a Maccabi kapusa még kivédte, ám a kipattanóra Muhar remekül érkezett, a horvát védő közelről lőtt a hálóba. Ezután is támadásban maradt és az első félidő közepén megduplázhatta volna előnyét a CFR, szöglet után Mogoș fejese a felső lécről hagyta el a játékteret.

A házigazdának számító izraeliek a 35. percben veszélyeztettek először, amikor Sava nagyot kellett védjen egy távoli próbálkozásnál.

A szünet után egyből támadásba lendült a Maccabi, de a kolozsváriak védelme jól zárt, így nagy lehetőséget nem tudott kialakítani.

Kijött a szorításból a CFR és egymás után több helyzete is adódott, azonban a befejezések pontatlanok voltak.

A végéig Dan Petrescu csapata leginkább az eredmény megtartására törekedett,

az izraelieknek pedig egyetlen esélyük volt az egyenlítésre, ígéretes helyről végeztek el szabadrúgást, de a labda elkerülte a kaput, így nem változott az állás, a CFR minimális előnyből várja a jövő csütörtöki hazai visszavágót.