Gálázott a Kolozsvári CFR a magyarországi visszavágón

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 01., 23:08 utolsó módosítás: 2024. augusztus 01., 23:17

Fölényesen nyerte meg a fehérorosz Neman Grodno elleni párharc visszavágóját a Kolozsvári CFR, amely végül simán jutott be a labdarúgó Konferencia Liga harmadik selejtezőkörébe.

Öt gólt vágtak, simán jutottak tovább Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907

A kolozsvári csapat egy héttel ezelőtt hazai pályán eredménytelen volt, így gól nélküli döntetlenről várta a csütörtök esti visszavágót, amelyet semleges helyszínen, Magyarországon a gyirmóti stadionban, zárt kapuk mögött rendeztek.

Az első negyedórában veszélyesebben játszottak a fehéroroszok, a vezető gólt azonban a kolozsváriak szerezték meg, akik már az első lehetőségüket kihasználták, Deac szabadrúgása után Muhar közelről lőtt a hálóba. Félóra játék megduplázhatta volna előnyét Dan Petrescu csapata, Bîrligea került helyzetbe, de a lövése nem volt eléggé pontos.

A CFR támadója azonban a 39. percben mégis eredményes volt, amikor újra Deac volt az előkészítő, remek kiugratása után Bîrligea ezúttal nem hibázta el a befejezést, így a szünetben magabiztosan 2–0-ra vezettek.

A második félidő elején két nagy helyzetet is kihagyott a CFR, aztán az 57. percben a Neman védőjétől Bîrligea elé került a labda, aki kihasználva azt, hogy a kapus túlságosan kint állt,

mintegy 25 méterről emelt a kapuba, ezzel végleg eldöntötte a továbbjutás kérdését.

Ráadásul, kevéssel ezután újra betalált a kolozsvári együttes, ezúttal a koszovói Korenica vette be az ellenfél kapuját. Ezután a fehéroroszoknak kétszer megvolt a lehetőségük, de nem tudtak szépíteni, a hosszabbításban pedig Nkololo beállította az 5–0-s végeredményt.

A Kolozsvári CFR fölényes győzelemmel jutott be a selejtező harmadik fordulójába, ahol az izraeli Maccabi Petah Tikva lesz az ellenfele, amely az Európa Ligában összesítésben 7–0-ra maradt alul a portugál Bragával szemben.