A két együttes összecsapása a legkeményebb párharcnak számít a selejtező ezen szakaszában. Az első mérkőzést augusztus 6-án, kedden 20 órától rendezik a francia csapat otthonában. Kovács István segítői Mihai Marica és George Neacșu partjelzők lesznek, míg Horațiu Feșnic a negyedik hivatalos személy, a VAR-szobában pedig a német Christian Dingert és Johann Pfeifer tevékenykednek majd.
A francia Ligue 1 előző idényének negyedik helyezettje, a Lille ebben a párharcban mutatkozik be a BL-selejtezőben, míg a nyártól a portugál sikeredző, Jose Mourinho által irányított Fenerbahce már túljutott a második fordulón, kettős győzelemmel (4–3 idegenben és 2–1 otthon) ejtette ki a svájci Luganót.
A tavalyi szezonban Kovács István nyolc találkozót vezetett a Bajnokok Ligájában: kettőt a selejtezőben, négyet a csoportkörben, egyet a legjobb tizenhat között és a Barcelona–Paris Saint-Germain negyeddöntő visszavágóját.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
Az utóbbi évek sokadik tömeges textilipari leépítésére kerül sor egy hónapon belül Hargita megyében. Egy csődeljárás alatt álló székelykeresztúri vállalat teljes személyzetét elbocsátják.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet – jelentette ki Sulyok Tamás államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!