Corbuék továbbjutottak a Bajnokok Ligájában

Zátyi Tibor 2024. július 31., 11:31

Marius Corbu csapata, a ciprusi APOEL Nicosia megtartotta előnyét a moldovai Petrocub elleni visszavágón a labdarúgó Bajnokok Ligája második fordulójában, így továbbjutott.

Corbu kedden nem kapott lehetőséget Fotó: Marius Corbu magángyűjteménye

A találkozó az első meccset 1–0-ra megnyert ciprusi bajnok akarata szerint alakult, ám a játék képével ellentétben a 60. percben a moldovai együttes szerezte meg a vezetést. Nem volt sokáig 1–1 összesítésben, hiszen az első meccset eldöntő Marquinhos öt perc múlva ismét lecsapott, és egyenlített.

Az eredmény többet nem változott, így az APOEL 2–1-es összesítéssel továbbjutott a harmadik fordulóba. A kedd esti mérkőzésen nem kapott szerepet Marius Corbu, az APOEL Nicosia magyarcsügési származású játékosa, a középpályás a kispadról nézte végig csapata továbbjutását.

A következő körben az APOEL ellenfele a szlovák bajnok Slovan Bratislava lesz. A pozsonyiak a szlovén bajnok Celjét ütötték ki 5–0-ra, így összesítésben 6–1-el léptek tovább.