A videóbíró mentette meg az FCSB-t Prágában

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 06., 23:22 utolsó módosítás: 2024. augusztus 06., 23:26

Értékes döntetlent harcolt ki a román bajnok a Sparta Prága otthonában kedden este a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének első mérkőzésén.

Fotó: Facebook/FCSB

Bátran kezdett az FCSB a cseh fővárosban, az elején két nagy lehetősége is volt, ezeket azonban Băluță és Șut kihagyta. Ezután enyhe mezőnyfölényben játszott a Sparta, de veszélytelenek voltak a kapura, csak egy távoli lövéssel próbálkoztak. A másik oldalon ismét a román együttes volt közelebb a vezetés megszerzéséhez, Miculescu lövése pontatlan volt.

A szünethez közeledve felerősödtek a csehek támadásai, kissé megingott a vendégek védelme, Haraslin került remek lövőhelyzetbe a tizenhatoson kívül, de fölé vágta, és Sorensen közeli fejese is célt tévesztett.

Az első kaput eltaláló lövést az FCSB jegyezte a 40. percben, Daniel Popa helyzeténél a hazaiak kapusa magabiztosan védett.

Fordulás után több ígéretes támadást vezetett Elias Charalambous csapata, de ezeket nem sikerült lövéssel befejezni, majd a 60. percben nagyot hibáztak védelemben, Băluță nem tudta kihasználni.

Az ezt követő szögletből azonban Dawa fejjel már betalált és előnyhöz juttatta az FCSB-t.

Egyből támadásba lendült a házigazda, a hajrában nyomás alá helyezte a román kaput, és a 78. percben szintén szöglet után kiegyenlített Olatunji góljával. A hosszabbításban Birmancevic a kapufát találta el, majd rögtön ezután egy hosszú bedobásnál nem tudtak felszabadítani a vendégek védői, Kairinen pedig betalált, és úgy tűnt, hogy a csehek fordítottak.

A találatot azonban a videóbíró segítségével érvénytelenítették, mivel ezt megelőzően szabálytalankodtak Edjoumával szemben.

A legvégén az FCSB is megnyerhette volna az összecsapást, de Luis Phelipe lövését blokkolták, így maradt az 1–1-es döntetlen, a továbbjutás jövő héten kedden Bukarestben dől el.