A vívóterem bejáratánál a magyar vívás egyik legendája, Sákovicsné Dömölky Lídia – aki éppen hatvan éve, az 1964-es tokiói ötkarikás játékokon lett aranyérmes a női tőrcsapat tagjaként – várakozott.
„A térdem fáj, valami porcproblémám van, de vívók között mindig életre kelek. Lehet, hogy egy régebbi sérülés újult most ki valami miatt. Bevallom, nehezen élem meg a viszonylagos mozdulatlanságot, nem járok-kelek, mint általában, úszni sem merek, csak otthon tornázom.
– mondta az MTI-nek.
Miközben készültek a közös csapatfotók, a versenyzők válaszoltak az újságírók kérdéseire. Az olimpián elsők között, már szombaton pástra lépő férfi kardozók vezetőedzője, Sárközi Gergely így nyilatkozott:
– mondta az MTI-nek.
Gémesi Csanád úgy fogalmazott, a második olimpiája előtt áll, és már nagy izgalommal várja.
„Valójában ez lesz az első igazi olimpiám, mert Tokió a koronavírus-járvány miatt különleges volt, nézők nélkül zajlott. Akkor csak csapatban vívtam, most pedig már az egyéni versenyen is indulok. A helyszín közelsége miatt a családtagjaim is a lelátón szurkolnak majd, ami jó érzéssel tölt el” – fogalmazott Gémesi, a Tokióban bronzérmes, világbajnok kardcsapat tagja.
Csapattársa, a háromszoros olimpiai bajnok Szilágyi Áron már párizsi helyszíni tapasztalatairól is beszámolt az edzésen.
„Amikor megnyitott az olimpiai falu, lehetőségem volt a magyar delegáció tagjaként felfedezni a szobákat, az edzéshelyszíneket és még a mosodát is megnézni, igaz, a versenyhelyszínre nem jutottam be. A város már olimpiai lázban ég, és azóta én is”
– hangsúlyozta Szilágyi Áron. Hozzátette, a felkészülés utolsó szakaszában már minden az ötkarikás játékokra emlékeztette, a felszerelés átvétele és a sajtónyilvános edzés is fokozza benne a kellemes feszültséget.
Az edzést megtekintette Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár és Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke is, akik elbeszélgettek a versenyzőkkel.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.