A Grand Palais-ban ott volt az akkori csapat egyik tagja, Schmidt Pál volt köztársasági elnök is, aki nagyon örült az Andrásfi Tibor, Koch Máté, Siklósi Gergely és Nagy Dávid négyes sikerének.
Az egyéni versenyben a dobogóról éppen, hogy lemaradt Andrásfi, remekül vívott a Kazahsztán elleni negyed-, illetve a házigazda Franciaország elleni elődöntőben, a döntőben viszont egy asszó után Nagy Dávidot küldte be helyette Boczkó Gábor szövetségi kapitány.
Andrásfi Tiborról viszont tudni kell, hogy közvetlenül a szatmárnémeti vívóiskolának köszönheti tudását.
Szülei ugyanis szatmárnémetiek: édesapja, id. Andrásfi Tibor itt született, romániai és magyar válogatott is volt, míg édesanyja, Muzsnay Lilla romániai színekben ott volt 1991-ben a budapesti világbajnokságon is.
Az immár olimpiai bajnok Andrásfi Tibort édesapja edzi már 9 éves kora óta.
A győzelem után rákérdeztünk a szatmári gyökerekre, Tibor pedig elmondta, hogy nagyon sokat köszönhet nekik, ugyanis egy hónappal az olimpia előtt ott voltak a romániai vívás fellegvárában és a helyiek egy markolattal ajándékozták meg, de ehhez egy feltételt is kötöttek: azzal kell megnyerni az aranyérmet.
A szatmári markolat bejött, hathatósan hozzájárult a magyar küldöttség párizsi második aranyérméhez.
A szerző a Marosvásárhelyi Rádió sportszerkesztője.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Folyamatban van a játékoskeret véglegesítése a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Égető kérdés egy befejező csatár leigazolása, jelenleg ezen dolgoznak. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!