Hirdetés

Alaposan megnehezítette a magyar pólóválogatott dolgát a román csapat

A vártnál jóval kiegyensúlyozottabb volt az összecsapásuk a világbajnokság nyolcaddöntőjében.
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A magyar válogatott 15–11-re legyőzte a román csapatot a szingapúri vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának pénteki játéknapján, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

MTI
2025. július 18., 14:08

Jól megjátszott magyar fór végén Vismeg Zsombor góljával indult a találkozó, majd Nagy Ákos a román kapust elsüllyesztve lőtte ki a jobb felső sarkot. Aztán Angyal Dániel tűpontos távoli lövésével már három gól volt a különbség.

A románok sorozatban kapták az emberelőnyöket, szinte kizárólag ilyen játékhelyzetekből tudtak veszélyesek lenni – Andrei Neamtu három fórt lőtt be –, miközben a védekezésüket könnyedén törték fel a magyarok (6–2).

Hirdetés

A második negyed közel fele pörgött le gól nélkül, amikor a románok zörgették meg a hálót. Fél perccel később azonban Burián lövését követően csak a képzeletbeli gólvonalon túlról ütötte ki a labdát a román kapus.

Varga Zsolt sikeresen élt a challenghe lehetőségével. A románok jól használták ki az emberelőnyöket, ennek köszönhetően kevesebb, mint egy perccel a nagyszünet előtt egy gólra zárkóztak fel.

A magyaroknak szerencséjük volt, mert kihagyott helyzet után a román játékos azt hitte, vége a negyednek, ezért előtte a labdát, amely azonban így vissza került Nagy Ádámhoz, aki a hálóba lőtt.

Varga Zsolt rövid fejmosása után gyorsan két góllal indítottak a magyarok a fordulást követően, majd a román szövetségi kapitány Bogdan Rath is sikeresen kért ki egy visszanézését, ami után csapata ötméterest kapott és be is lőtte.

•  Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd Galéria

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Az újabb román gól után a magyar csapat kissé megzavarodott, a szövetségi kapitány időt is kért egy fór megjátszása előtt, de a figurába hiba csúszott. Az ellenfél ötméteresből zárkózhatott volna tovább, Mizsei azonban védte a büntetőt, elöl pedig Nagy Ádám már belőtte az előnyt.

Román bombagólra Vismeg válaszolhatott volna közelről, de a román kapus hárított, ezúttal a VAR is ezt erősítette meg (11–9).

A záró nyolc perc elején Vismeg újabb közeli lövése már becsorgott kapuba, gyorsan jött azonban a válasz a túloldalon. A csapatkapitány Manhercz Krisztián harcolt ki egy kiállítást, majd ő maga értékesítette az ebből adódó lehetőséget.

Román bombagólt magyar hiba követett, majd a kapuba érkező Csoma Kristóf védett egy nagyot.

A lefordulást Kovács fejezte be közelről, ekkor dőlt el igazából a találkozó (14–11), ráadásul Csoma még egy ötöst is védett. A 15–11-es végeredményt Vámos Márton állította be fórból.

Varga Zsolt szövetségi kapitány együttese végül négy góllal győzött és vasárnap a címvédő horvátok ellen ugrik medencébe a negyeddöntőben.

Férfi vízilabda, világbajnokság, nyolcaddöntő:
Románia–Magyarország 11–15 (3–6, 3–2, 3–3, 2–4).
Gólszerzők: Burián 3, Vismeg, Angyal, Nagy Ád., Kovács 2-2, Nagy Ák., Vigvári Ve., Manhercz, Vámos 1-1, illetve Georgescu 4, Neamtu 3, Gheorghe, Priotesa, Tepelus, Iudean 1-1.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A másodosztályból jöhet Anderson Ceará utódja a csíki együtteshez

Pár nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy az FK Csíkszereda megvált egyik legfontosabb játékosától, Anderson Cearától, aki az FCSB-nél folytatja pályafutását. Úgy tűnik azonban, hogy a Hargita megyei klub már dolgozik a brazil futballista pótlásán.

Régi rivalizálás, nagy tét: Hargita–Kovászna megyék történelmi párharcai az osztályozón

A Hargita megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK szombaton hazai pályán kezdi meg a 3. Ligába jutásért vívott párharcot a Kovásznai Kárpátok ellen. A történelem és a statisztika egyaránt izgalmas csatát ígér.

Székelyhon

Átlagfizetés Magyarországon és Romániában: összehasonlítottuk a legfrissebb adatokat

Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!

`
Krónika

„A magyarok is beszéljenek és írjanak románul”. Az anyanyelvhasználat ellen hergel egy AUR-os politikus

A magyar nyelv használata és a kétnyelvű feliratok ellen ágált egy videóban Lucian Mușat, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Szilágy megyei parlamenti képviselője, a megyei pártszervezet elnöke.

Krónika

Ha tehetné, Erdélybe költözne Románia lakosságának jó része

Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.

Főtér

Rossz napjai vannak Eugen Tomacnak: az USR és úgy hírlik, az RMDSZ is hátat fordított neki…

… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.

Ez is érdekelheti

Több egyéni sportág a vb-meccsek előtt – pénteken a képernyőn

Négy egyéni sportágat, teniszt, motorversenyzést, kerékpározást és vívást is nézhetünk a nap első felében, majd késő este kezdődik a világbajnoki program, éjjel, illetve hajnalban pedig további három meccs közül választhatunk.

Varsóban bizonyítana Toró Ákos: dominálni szeretném a mezőnyömet

A hétvégén Varsó ad otthont a Grappling European Open nemzetközi versenynek, ahol a sepsiszentgyörgyi Toró Ákos is szőnyegre lép. A magyar válogatott színeiben induló sportoló nem titkolja célját: győzni utazik Lengyelországba.

Kezdődik a második forduló a vébén – csütörtökön a tévében

Nincs megállás a labdarúgó-világbajnokságon, ahol ma este megkezdődik a csoportkör második fordulója. Franciaországban folytatódik a vívók Európa-bajnoksága, délután pedig teniszversenyekkel üthetjük el az időt.

A portugálok meccse, angol–horvát párharc a világbajnokságon

Bemutatkozik Portugália is szerdán este a labdarúgó-világbajnokság újabb játéknapján, uátna az Anglia–Horvátország párharcot követhetjük. A programban még több tenisztorna, két kerékpáros körverseny, valamint vívó Európa-bajnokság szerepel.

Megállíthatatlanok a háromszéki motorosok: Tompa és Ördög is a dobogó tetején

Hétvégén a Buzău megyei Merei-ben gyűlt össze a romániai motokrossz színe-java, ahol ismét taroltak a háromszékiek, Tompa Krisztián és Ördög Zoltán is a dobogó legtetején végzett.

Még nívósabb tenisztornáknak ad otthont Marosvásárhely

Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is rangos nemzetközi tenisztornákat szerveznek Marosvásárhelyen, a 2026-os versenyek viszont az eddigieknél még nagyobb hangsúlyt kapnak.

Csíki sikerekkel folytatódott a tájfutók Szélrózsa-sorozata

Kilenc sportoló képviselte a VSK Csíkszereda tájfutó szakosztályát hétvégén a Brassópojána környékén rendezett versenyen, ahol két kategóriagyőzelem és több értékes helyezés született.

Etapgyőzelem nélkül is az élen végzett a korondi motoros

A harmadik fordulót is megnyerte az országos hard enduro bajnokságban Józsa Norbert Levente. A tízszeres bajnoki aranyérmes korondi motoros úgy szerezte meg az első helyet összetettben, hogy a három futamból az egyiken sem volt a leggyorsabb.

Franciaország és a címvédő Argentína is bemutatkozik a vébén – a keddi sportműsor

Folytatódik a 2026-os labdarúgó-világbajnokság, kedden pályára lép Franciaország, a hajnali órákban pedig a címvédő Argentína is megkezdi szereplését. A programban a vívó Európa-bajnokság döntői és több tenisztorna is helyet kapott.

Bajnoki címeket szereztek a székelyföldi veterán dzsúdósok

Minden eddiginél eredményesebben szerepelt a Csíkszeredai Masters csapata a veteránok országos cselgáncs-bajnokságon. A brassói viadalon tíz sportoló képviselte a székelyföldi együttest, amely összesen hat országos bajnoki címet szerzett.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!