Szervezési és biztonsági hiányosságokra hivatkozva kért hivatalos vizsgálatot a Dinamo a hétfői, FK Csíkszereda elleni bajnoki után. A klub sajtóközleményében kifogásolta a szurkolók beléptetésének indokolatlan elhúzódását, jelezve, hogy voltak, akiket csak a kezdés előtt engedtek be, sőt – állításuk szerint – könnygázt is bevetettek, miközben nők és gyermekek is voltak a vendégszektorban.
Sérelmezték továbbá, hogy a hivatalos képviselőiket átültették a hazai és vendégszektor közé, majd a lefújás után is feltartották őket. Egy jóváhagyott molinó bevitelét is megakadályozták, és kétségeiknek adtak hangot a stadion élvonalbeli mérkőzésekre való alkalmasságát illetően.
A klub szankciókat és tiszteletteljes bánásmódot követel.
Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke szerint a Dinamo elleni mérkőzést követő sajtóvisszhang előre borítékolható volt. „Erre a visszhangra számítottunk a román sajtóból, mert mindig ez volt” – fogalmazott, hozzátéve, hogy nem először találkoznak ilyen szurkolótáborral:
A bukaresti klub méltatlankodásaira is kitért, de ennek jelentőséget nem tulajdonított. „Én nem láttam semmilyen panaszt. Ők állítólag jeleztek valamit, de én az állítólagos jelzésekben nem nagyon hiszek” – mondta, majd így folytatta: „Nem akarom megsérteni a Dinamót, de jelen pillanatban pontosan a századik helyen vannak a prioritási listámon, és egyáltalán nem foglalkozom azzal, hogy ők mit csinálnak”.
Szondy szerint éppen a Dinamo volt az egyetlen klub, amely megszegte a szabályokat. „Ügyesen megszervezték, hogy a szurkolóiknak több jegyet adjanak, mint amennyi hivatalosan járt volna nekik” – jegyezte meg, majd hozzátette:
A mérkőzés biztosítását alapvetően rendben találta, de fontosnak tartotta a kontextus hangsúlyozását is. „Akik komolyabb helyeken megfordultak futballmeccseken, és rálátnak, hogy mit jelent ez a szervezés, azoknak világos. Én az UEFA management szakján ebbe beleszagoltam, ebből nekem vizsgáznom kellett” – emelte ki.
A rendbontás kiváltó okára is kitért: „Itt abból tört ki a botrány, hogy nem engedték be úgymond időben a szurkolókat, akik késve érkeztek a stadionhoz. Ez volt az a szikra, amelyik a rendfenntartó erők és a Dinamo-nak a szurkolói között a konfliktust elindította”.
Szerinte azonban a történet nem a stadionnál kezdődött: „A történet ott indult, hogy egy zömében alvilági személyekből álló csoport elindult Bukarestből. Ha nem álltak volna meg pár székely faluban tönkretenni a központot, zászlókat letépni, megfélemlíteni a lakosságot, akkor ide értek volna időben”.
Dicsérte a helyi rendfenntartókat, ugyanakkor országos szinten hiányosságokra mutatott rá. „A csíkszeredai és a Maros megyei csendőrség munkáját pozitívnak tartom. De a más megyében lévő rendfenntartóknak a munkája felől azért van egy kérdésem” – utalt arra, hogy a rendbontók akadálytalanul jutottak el Csíkszeredába.
Egyértelművé tette, kikről van szó: „Ne tévedjünk, a mérkőzésre nem bukaresti családapák jöttek a feleségükkel és a gyermekeikkel. Értesüléseink szerint komoly bűnözői háttérrel rendelkező csoport érkezett Bukarestből”, majd hozzátette: „És, hogy ezek nyugodtan sétálnak Romániában, és azt csinálnak, amit akarnak, amikor bejönnek Hargita-Kovászna megyékbe, hát ez számomra irreális, felháborító és tarthatatlan”.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Döntetlennel zárta története első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda. Hazai pályán hamar kétgólos előnyre tett szert, végül azonban szenvednie kellett az egy pontért a Bukaresti Dinamo ellen.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!