Hetven perc alatt 16 gól született az FK Csíkszereda–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK női mérkőzésen az U15-ös korosztály számára kiírt Elit Liga nyitányán. A házigazda csíkiak nagy különbséggel győzték le a háromszékieket.
Pénteken elkezdődik a női U15-ös korosztály számára kiírt labdarúgó Elit Liga küzdelemsorozata. A 16 csapatos vetélkedőn két székelyföldi csapat vesz részt: a háromszéki és a csíkszeredai.
A román labdarúgó Szuperligát szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a 10., 11. és 12. forduló részletes programját, ebből pedig kiderült, hogy a Sepsi OSK késő este játssza az FCSB elleni hazai, illetve a Farul elleni idegenbeli rangadókat.
Az európai kupaszereplés miatt a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat két bajnoki mérkőzését is elhalasztották. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) beütemezte az elmaradt találkozókat.
Andres Dumitrescu a nyáron ugyan meghosszabbította a szerződését a sepsiszentgyörgyi labdarúgóklubbal, most mégis távozott. A Sepsi OSK fiatal balhátvédje nem utasíthatta vissza a nagynevű Slavia Prágát. Helyére volt játékos tért vissza a háromszékiekhez.
A hosszabbításban húzta be a győzelmet hazai pályán a Sepsi OSK az Aradi UTA ellen, így előrelépett a hatodik helyre a labdarúgó Szuperliga tabelláján. Liviu Ciobotariu vezetőedző szerint sokat szenvedtek ezen a mérkőzésen és szerencséjük is volt.
Sokáig úgy tűnt, hogy az Aradi UTA ellen újabb pontokat veszít hazai pályán a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában. Végig hajtottak a győztes gólért a piros-fehérek, és ezt a hosszabbításban meg is szerezték Aganovic mesteri szabadrúgásának köszönhetően.
Véget ért az európai kupaszereplés a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat számára, amely a folytatásban a belföldi sorozatokra koncentrálhat. Legfőképp a bajnokságra, ahol hétfőn este nagy szüksége van a győzelemre az Aradi UTA ellen.
Edward Iordănescu szövetségi kapitány kihirdette Románia keretét az Izrael és Koszovó elleni Európa-bajnoki selejtezőkre, meglepetésre egyetlen játékost sem hívott be a Sepsi OSK-tól.
Új játékossal bővült a Sepsi OSK kerete: újabb igazolásként a hatszoros magyar válogatott Kecskés Ákos is Sepsiszentgyörgyön folytatja pályafutását. A 27 éves középhátvéd három évre szóló szerződést kötött a klubbal – írják a Sepsi OSK Facebook-oldalán.
Emelt fővel búcsúzott az európai kupaporondtól a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, csütörtökön este hosszabbítás után 3–2-re maradt alul a norvég Bodø/Glimt gárdájával szemben a Konferencia Liga rájátszásának visszavágóján, így nem jutott be a csoportkörbe.
Kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK, amit viszont sikerült ledolgoznia. Hosszabbításba torkollott a Bodø/Glimt elleni visszavágó, a harmadik hazai találatra nem tudtak válaszolni. Elmaradt a bravúr, az ellenfél jutott a Konferencia Liga csoportkörébe.
A sepsiszentgyörgyi együttes döntetlenről várja a labdarúgó Európa Konferencia Liga rájátszásának idegenbeli visszavágóját a norvég Bodø/Glimt ellen. A Sepsi OSK-nál nagyon bizakodók, hogy sikerül a csoportkörbe jutás, ezzel újabb mérföldkőhöz érhetnek.
Sepsiszentgyörgy és Csíkszereda együttesei képviselik Székelyföldet az U15-ös, U16-os, U17-es és U18-as korosztályok számára kiírt labdarúgó-bajnokságokban, az Elit Ligákban. A csapatok már túl vannak három fordulón.
Habár a legkeresettebb román labdarúgó, Marius Ștefănescu a nyáron meghosszabbította a szerződését a Sepsi OSK-val, továbbra is érkeznek az ajánlatok érte. A háromszéki labdarúgóklub elnökét, Diószegi Lászlót kérdeztük a középpályás helyzetéről.
Az éllovas FCSB az Aradi UTA vendégeként elszenvedte első vereségét a labdarúgó Szuperliga hetedik játéknapján, így a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK maradt az egyedüli veretlen csapat a 2023–24-es kiírásban.
Nagy nehezen, de végül a labdarúgóliga is belátta, a lehető legjobb amit tehet, hogy elhalasztja a sepsiszentgyörgyi csapat vasárnapi jászvásári bajnoki mérkőzését, amely így kis levegőhöz jut a norvégiai visszavágó előtt.