Első felsőházi győzelmével megelőzné a Farult a Sepsi OSK

Sebestyén Ervin 2024. április 05., 10:44 utolsó módosítás: 2024. április 05., 10:46

Kezdetét veszi a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának harmadik fordulója, a játéknap a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Konstancai Farul párharccal indul. A háromszéki gárda az alapszakaszban mindkétszer kikapott a tengerpartiaktól, most visszavágna.

Nehéz kihívás előtt a Sepsi OSK Fotó: Pinti Attila

Az első két fordulóban az FCSB-vel szembeni vereség és a Kolozsvári CFR ellen elért döntetlen a hazai gárda mérlege, így egyelőre az utolsó helyet foglalja el a felsőházban a Sepsi OSK. A piros-fehérek együttese egy győzelem esetén megelőzheti a Konstancai Farult és előreléphet az ötödik helyre.

Az elmúlt játéknapon szintén hazai pályán szerepelt Bernd Storck csapata, akkor 1–1-es döntetlennel zárult a CFR elleni összecsapás, Marius Ștefănescu már a kilencedik percben előnyhöz juttatta a Sepsit, ám a vendégek viszonylag hamar egyenlítettek.

Úgy gondolom jó formában vannak a fiúk, a CFR ellen egészen jól teljesítettünk, ezt szeretnénk továbbvinni a pénteki megmérettetésre is.

A Farul is kiválóan szerepelt legutóbb az FCSB ellen, az első játékrészben több gólszerzési lehetőséget is kidolgoztak, ezért figyelmesnek kell lennünk. Kellemetlen ellenfél, akik gyorsan kihasználják az apró hibákat is” – mondta el a találkozót megelőző sajtótájékoztatón Bernd Storck, a klub vezetőedzője.

A tapasztalt szakember azt is hozzátette, hogy továbbra is reális célkitűzésnek tartja a negyedik helyet, kellő odaadással és odafigyeléssel meglehet a szezon végére.

A Konstancai Farul a felsőházi rájátszás első fordulójában nagy meglepetésre 2–1-re győzni tudott a Rapid otthonában, az előző játéknapon pedig kikapott otthon az éllovas FCSB-től.

Az elmúlt három alkalommal, amikor Sepsiszentgyörgyre látogatott, egyszer sem kapott ki a tengerparti gárda, kétszer nyerni tudott és egyszer pontosztozkodás lett a vége.

A pénteki összecsapás játékvezetője Andrei Chivulete lesz, aki a háromszékieknek már 21-szer fújta a sípot. Ezalatt a sepsiszentgyörgyi klub 8-szor nyert, 3 döntetlen és 10 vereség mellett. A Farul 19-szer találkozott már a 37 éves sípmesterrel, 9 siker, 5 egál és 5 elbukott mérkőzés a mérlege. A tapasztalt bírót Sebastian Gheorghe és Andrei Constantinescu segítik majd az oldalvonalról, míg a VAR-szobában Popa Cătălin tevékenykedik majd.

A Sepsi OSK–Konstancai Farul bajnoki mérkőzést pénteken 20.30-tól rendezik, élőben közvetítik a Digi Sport 1, a Prima Sport 1 és az Orange Sport 1 televíziós csatornák.