A nemzeti válogatottak barátságos találkozói miatt hétvégén szünetelnek a Szuperliga és a 2. Liga küzdelmei. Ezt kihasználva az élvonalbeli Sepsi OSK és a másodosztályú FK Csíkszereda felkészülési mérkőzést játszik egymás ellen, amelyet
március 23-án, szombaton 13 órától az FK stadionjában rendeznek.
A két gárda tavaly novemberben Sepsiszentgyörgyön is találkozott egymással barátságos meccsen, akkor a Sepsi hátrányból fordítva 3–1-re nyert az FK ellen.
Mindkét székelyföldi csapat bejutott a felsőházi rájátszásba a bajnokságban, a Szuperligában, illetve a 2. Ligában egyaránt a hatodik helyet foglalják el.
A Sepsi OSK vereséggel kezdett, vasárnap este 2–1-re kapott ki a listavezető FCSB vendégeként, míg az FK Csíkszereda számára március 30-án kezdődnek a playoff küzdelmei, a keddi sorsolás szerint a nyitófordulóban az éllovas Sellenberki SK ellen hazai pályán játszanak.
Egyazon időpontban lépett pályára vasárnap este a férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar és a román együttes. Előbbiek alaposan megdolgoztak a sikerért, utóbbiak elfogytak a második félidőben.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Már erős szagot árasztott egy 47 éves férfi bomlásnak indult holtteste egy csíkszeredai lakásban, amikor megtalálta a rendőrség hétfőn. A holttestet boncolás céljából elszállították, és vizsgálják a halál körülményeit.
Románia a súlyos fagyos időszakokban azzal szembesül, hogy a belföldi termelésből és a tárolókból történő szállítási kapacitása korlátozott, ilyenkor a gázimport – különösen Magyarországról – szükségessé válik a fogyasztási csúcsok fedezéséhez.
Hamis tartalmak terjednek az interneten, a célzott csalási módszerre figyelmeztet az egyik legnagyobb romániai bank, a Banca Transilvania. A csalók célja, hogy megszerezzék a bank ügyfelek személyes és pénzügyi adatait.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!