A legkisebbeknél, az U14-esek bajnokságában a Sepsi OSK és az FK is egyaránt háromgólos hazai győzelemmel kezdte a tavaszi szezont.
U14-es korosztály, alapszakasz, 1. csoport, 14. forduló:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Jászvásári LPS 3–0 (1–0),
gólszerzők Daniel Brumă, Darius Rotaru és Demeter Dávid;
FK Csíkszereda–LPS Piatra Neamț 3–0 (1–0),
gólszerzők Jánosi Zsolt, Ambrus Lukács és Orbán Hunor.
Az élmezőnyben: 1. Bákói FC 36 pont, 2. FK Csíkszereda 34 pont, 3. LPS Suceava 31 pont, 4. Jászvásári Poli 28 pont, 5. Sepsi OSK 27 pont.
A következő fordulóban (március 23.) a Sepsi OSK a Piatra Neamț otthonában játszik, az FK Csíkszereda pedig a Pajura Huși vendége lesz.
Kétgólos győzelemmel folytatta remek szerepelését az FK Csíkszereda az U15-ös bajnokságban, a hétvégén a bákói gárdát verte és továbbra is vezeti csoportját.
U15-ös korosztály, 1. csoport, felsőházi rájátszás, 6. forduló:
FK Csíkszereda–Bákói FC 2–0 (1–0),
gólszerzők Máthé Apor (15.), Bódi Lehel (80+4.).
További eredmények: Jászvásári Poli–Bukaresti Steaua 1–3 és FC Botoșani–Brassói Kids Tâmpa 0–1.
Az állás: 1. FK Csíkszereda 39 pont, 2. Bukaresti Steaua 38 pont, 3. Jászvásári Poli 35 pont, 4. FC Botoșani 30 pont, 5. Bákói FC 28 pont, 6. Brassói Kids Tâmpa 25 pont.
A következő forduló (március 23.) programja: FK Csíkszereda–FC Botoșani, Bákó–Jászvásár és Steaua–Brassó.
Az U16-osoknál a csíkiak hazai pályán súlyos, hatgólos vereséget szenvedtek, míg a háromszékiek magabiztosan nyertek a Jászvásár otthonában.
U16-os korosztály, 1. csoport, felsőházi rájátszás, 6. forduló:
FK Csíkszereda–Bákói FC 1–7 (1–3),
az FK gólszerzője Brugger Dániel volt;
Jászvásári Poli–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–5 (0–3),
a vendégcsapat gólszerzői Sorin Matei és Vlad Trușă 2-2, Cristian Galaju.
A csoport harmadik mérkőzésén: FC Botoșani–Brassói Kids Tâmpa 0–1.
Az állás: 1. Bákói FC 38 pont (19–7), 2. Brassói Kids Tâmpa 38 pont (10–6), 3. Sepsi OSK 35 pont, 4. FC Botoșani 29 pont (11–7), 5. FK Csíkszereda 29 pont (10–13), 6. Jászvásári Poli 24 pont.
A következő forduló (március 23.) programja: FK Csíkszereda–FC Botoșani, Sepsi OSK–Brassói Kids Tâmpa és Bákó–Jászvásár.
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Romániát 29 sportoló fogja képviseli a 2026-os téli olimpiai játékokon, amelyeket február 6. és 22. között rendeznek meg Olaszországban. A küldöttség összetételét csütörtökön délben hagyták jóvá.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!