Olimpia

Elvérzett az éremesélyes román női asztalitenisz-válogatott

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 05., 14:09

Már a nyolcaddöntőben kiesett a negyedik helyen kiemelt és éremesélyes román női asztalitenisz-válogatott a párizsi olimpia csapatversenyében, mivel a hétfői versenynapon 3–2-re alulmaradt Indiával szemben.

Szőcs Bernadette az első meccsét elveszítette, a másodikat megnyerte Fotó: Facebook/Comitetul Olimpic și Sportiv Român

A párharc első mérkőzésén a párosok játszottak, Adina Diaconu és Elizabeta Samara lépett asztalhoz, akik nagyrészt hátrányban voltak, és három szettben maradtak alul Kamath Archana és Akula Sreeja ellen, akik előnyhöz juttatták Indiát.

Az első egyéni mérkőzésen a marosvásárhelyi származású Szőcs Bernadette volt érdekelt, aki tehetetlen volt Manika Batrával szemben, egyik játszmában sem tudta érvényre juttatni a játékát és csak legfeljebb hét pontig jutott, így Románia már 2–0-s hátrányba került.

Ezután a keret legtapasztaltabb játékosa, Elizabeta Samara nagyot küzdött azért, hogy életben tartsa a romániai csapat reményeit, hiszen Akula Sreeja ellen

kétszer is szetthátrányból állt fel, és végül 11:8 arányban behúzta a harmadik meccset, és ezzel szépített.

A folytatásban újra Szőcs Bernadette következett, ezúttal sikerült emelnie a játéka színvonalán, magabiztosan kezdett és szettelőnyre tett szert. Kamath Archana a második játszmában ugyan kiegyenlített, de

aztán ismét Szőcs akarata érvényesült, megnyerte a következő két felvonást, és az ötödik összecsapásra mentette a párharcot.

A mindent eldöntő találkozón Adina Diaconura hárult a feladat, hogy továbbjuttassa a román válogatottat. Manika Batra azonban túl erős ellenfélnek bizonyult számára,

három szettben maradt alul, így az éremesélyes Románia már a nyolcaddöntőben búcsúzott a további küzdelmektől.

Olimpia, Párizs 2024, női asztalitenisz, csapatverseny, nyolcaddöntő:

Románia–India 2–3

Adina Diaconu/Elizabeta Samara–Archana Kamath/Sreeja Akula 0–3 (9–11, 10–12, 7–11)
Szőcs Bernadette–Manika Batra 0–3 (5–11, 7–11, 7–11)
Elizabeta Samara–Sreeja Akula 3–2 (8–11, 11–4, 7–11, 11–6, 11–8)
Szőcs Bernadette–Archana Kamath 3–1 (11–5, 8–11, 11–7, 11–9)
Adina Diaconu–Manika Batra 0–3 (5–11, 9–11, 9–11)