A párharc első mérkőzésén a párosok játszottak, Adina Diaconu és Elizabeta Samara lépett asztalhoz, akik nagyrészt hátrányban voltak, és három szettben maradtak alul Kamath Archana és Akula Sreeja ellen, akik előnyhöz juttatták Indiát.
Az első egyéni mérkőzésen a marosvásárhelyi származású Szőcs Bernadette volt érdekelt, aki tehetetlen volt Manika Batrával szemben, egyik játszmában sem tudta érvényre juttatni a játékát és csak legfeljebb hét pontig jutott, így Románia már 2–0-s hátrányba került.
Ezután a keret legtapasztaltabb játékosa, Elizabeta Samara nagyot küzdött azért, hogy életben tartsa a romániai csapat reményeit, hiszen Akula Sreeja ellen
kétszer is szetthátrányból állt fel, és végül 11:8 arányban behúzta a harmadik meccset, és ezzel szépített.
A folytatásban újra Szőcs Bernadette következett, ezúttal sikerült emelnie a játéka színvonalán, magabiztosan kezdett és szettelőnyre tett szert. Kamath Archana a második játszmában ugyan kiegyenlített, de
aztán ismét Szőcs akarata érvényesült, megnyerte a következő két felvonást, és az ötödik összecsapásra mentette a párharcot.
A mindent eldöntő találkozón Adina Diaconura hárult a feladat, hogy továbbjuttassa a román válogatottat. Manika Batra azonban túl erős ellenfélnek bizonyult számára,
három szettben maradt alul, így az éremesélyes Románia már a nyolcaddöntőben búcsúzott a további küzdelmektől.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
A végletekig kiélezett, fordulatos mérkőzésen, a hosszabbításban nyert kedden este a Csíkszeredai Sportklub a BJAHC ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjének ötödik találkozóján. Készülhetnek a Gyergyói HK elleni döntőre.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
III. Károly brit király egészségi állapota miatt kénytelen volt lemondani idei külföldi látogatásait, így idén Erdélybe sem látogat el – közölte a The Sun.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!