Mindkét csapat a bajnokságban legutóbb hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott: az FK az élvonalban a Petrolul Ploiești ellen, a Sepsi OSK pedig a másodosztályban a Besztercei Gloriával remizett.
A kedd délutáni FK Csíkszereda–Sepsi OSK Román Kupa-találkozó előtt Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője a vasárnap délutáni sajtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy meg szeretnék nyerni a mérkőzést. „Szükségünk van a keddi mérkőzésre, hogy megnyerjük, és a hátralévő két meccsen is legalább négy pontot szeretnénk szerezni. Ha sikerülne hét pontot begyűjtenünk, akkor reális esély lenne a továbbjutásra” – fogalmazott az FK Csíkszereda trénere.
Ilyés felidézte, hogy a két székelyföldi klub a 2014–2015-es szezonban találkozott utoljára hivatalos meccsen egymással a harmadosztályban. „Akkor itthon súlyos, háromgólos vereséget szenvedtünk, idegenben pedig gól nélküli döntetlent játszottunk.
– mondta.
A Sepsi OSK-ról szólva kiemelte, hogy a szentgyörgyiek keretében továbbra is több, élvonalbeli tapasztalattal rendelkező futballista szerepel. „Tudom a játékstílusukat, ismerem az erősségeiket és a gyenge pontjaikat. Egy kupameccsen mindig lehetnek meglepetések, de ezt most szeretném elkerülni. Hazai pályán kell érvényesítenünk az előnyünket, a csapat jó formában van, és ez a mérkőzés újabb önbizalmat adhatna a játékosoknak – különösen a következő, konstancai bajnoki előtt, a Farul ellen” – tette hozzá Ilyés Róbert.
A találkozó előtt Simon Máté kapus is hangsúlyozta, hogy különösen fontos mérkőzés vár az FK Csíkszeredára. „Erős ellenfél érkezik, jó keretük van, tele minőségi játékosokkal. Nagyon fontos meccs ez nekünk” – fogalmazott. A csíki hálóőr szerint a siker kulcsa a közösség erejében rejlik. „Úgy gondolom, hogy ha egymásban, a játékosokban és a stábban is megvan a bizalom, ha családként dolgozunk, akkor komoly eredményeket tudunk elérni. Minden azon múlik, mennyire tudunk együtt, fegyelmezetten és komolyan dolgozni” – tette hozzá Simon Máté.
A kézdivásárhelyi születésű Pászka Loránd, az FK Csíkszereda játékosa a kupamérkőzés előtt elmondta: a két klub között kölcsönös tisztelet és jó kapcsolat van, de a pályán csak a győzelem számít. „A mester is elmondta, hogy nagyon tiszteljük őket, és tényleg jó a kapcsolat a két klub között, viszont kedden ellenfélként fogunk egymással szembenézni.
– nyilatkozta Pászka.
A védő kemény, ugyanakkor sportszerű mérkőzésre számít. „Bízom benne, hogy igazi futballhangulat lesz, jó körülmények között, sok néző előtt. Minden adott ahhoz, hogy jó eredményt érjünk el itthon” – folytatta.
Hozzátette, az öltözőben mindenki nagy izgalommal várja a rangadót. „Mindenki nagyon motivált, de abba a hibába nem szabad beleesnünk, hogy lebecsüljük az ellenfelet. A Sepsi minőségi kerettel rendelkezik, és tudjuk, hogy egy ilyen kupameccsen bármi megtörténhet. A vezetőedzőnk is felhívta a figyelmet, hogy nagyon komolyan kell vennünk ezt a mérkőzést. Célunk a továbbjutás, hiszen a kupában is komoly terveink vannak, és szeretnénk folytatni a jó sorozatunkat” – zárta gondolatait Pászka Loránd.
A sajtótájékoztatón a Székely Sport kérdésére válaszolva Ilyés Róbert elmondta, hogy nem minden játékos áll a stáb rendelkezésére a Sepsi OSK elleni kupamérkőzés előtt. Jozef Dolný térdsérüléssel bajlódik, és jelenleg újabb orvosi vizsgálatokra várnak. A szakvezető hozzátette, óvatosan járnak el a játékos felépülését illetően. „Meg kell tudnunk pontosan, mi a baj, mielőtt döntünk a visszatéréséről” – emelte ki Ilyés.
A labdarúgó Román Kupa csoportkörében a két székelyföldi együttes a C csoportba került, ahol még a Sporting Liești, a Metalul Buzău, a Kolozsvári U és a Galaci Oțelul található.
Az 1. forduló programja
Kedden 16 órától: FK Csíkszereda–Sepsi OSK
Szerdán 15 órától Sporting Liești–Galaci Oțelul, 16 órától pedig Metalul Buzău–Kolozsvári U.
A három forduló lejártával a csoport első két helyezettje jut tovább a negyeddöntőbe.
A román labdarúgás egyik ismert alakja, Marin Barbu fontos szakmai kitüntetést kapott. A Sepsi OSK kötelékében dolgozó 67 éves szakember életműdíjat vehetett át a hazai futballgálán.
Gyorsan feledtette idei egyetlen vereségét a Sepsi-SIC: a sepsiszentgyörgyi futsalcsapat kedden este a Dévai Westet fogadta, és már az első félidőben eldöntötte a találkozót, miután a vendégek három piros lapot is begyűjtöttek.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.
Az igazságszolgáltatási rendszer egy bírákból és politikusokból álló érdekcsoport kezébe került – állítja a Recorder oknyomozó portál egy szerdán nyilvánosságra került, Foglyul ejtett igazságszolgáltatás című dokumentumfilmben.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!