HIRDETÉS

„Ez a csapat már nagyon megérdemelte ezt a sikert!”

Örömszavak a magyarok szövetségi kapitányától
Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

„Ez a csapat már nagyon megérdemelte ezt a sikert” – nyilatkozta Chema Rodríguez szövetségi kapitány, miután a magyar férfi kézilabda-válogatott vasárnap késő este Portugália legyőzésével kijutott a nyári, párizsi olimpiára.

„Utálok a portugálok ellen játszani, mert barátok vagyunk. Nagyon nehéz volt számomra ez a helyzet, mert azt kívántam, bárcsak mindkét csapat kvalifikálhatna” – jelentette ki a tatabányai mérkőzés után a magyarok spanyol edzője. Rodríguez 2020 és 2023 között a portugál Benfica vezetőedzője is volt, amellyel 2022-ben megnyerte az Európa Ligát.

A válogatott 30–27-re győzött vasárnap, ezzel a tatabányai csoport második helyén végzett a norvégok mögött.

HIRDETÉS

Kapcsolódó

„Nagyon boldogok vagyunk, hogy 12 év után ott lesz az olimpián a magyar férfiválogatott.

Ez az ország, ez a csapat már nagyon megérdemelte ezt a sikert.

A portugálok remekül játszottak, de az utolsó pillanatig küzdöttünk és mindent megtettünk a győzelemért” – mondta.

Hozzátette, a meccs előtt azt mondta, nem az számít igazán, hány gólt szereznek és mi lesz a végeredmény, hanem az, hogy családként érkeznek a csarnokba és családként is távozzanak onnan.

A mezőny legjobbjának megválasztott Imre Bence mind a kilenc lövését gólra váltotta. A jobbszélső vérbeli „sportcsaládban” nevelkedett, hiszen édesapja az olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok párbajtőrvívó Imre Géza, édesanyja pedig az Európa-bajnok, olimpiai és világbajnoki ezüstérmes kézilabdázó Kökény Beatrix.

Imre Bence •  Fotó: MTI/Bodnár Boglárka Galéria

Imre Bence
Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

„Azt mondtam édesapámnak, remélem, 28 év alatt csak egy olimpia marad ki családi szinten, az pedig a tokiói volt, hiszen 1996 óta az összes olimpián ott volt vagy ő, vagy édesanyám” – mesélte a Ferencváros játékosa.

Hozzátette, csodálja a portugálok játékát, az utánpótlásban három játékosukkal is sokat szerepeltek egymás ellen. Mint mondta, szenzációsan játszanak, nagyon jó ellenfélnek tartja őket. Saját magukról megjegyezte: szenzációsak voltak a mai napon küzdés terén és a végén játékban is.

A magyarok szombaton kikaptak Norvégiától, ezért a portugálokat mindenképpen le kellett győzniük a kvótáért.

„Soha életemben nem tapasztaltam olyat, mint szombaton a vesztes mérkőzés után: úgy üvöltött le minket az edzőnk, hogy közben azt mondta, iszonyatosan büszke ránk. Ez szenzációs érzés volt” – árulta el Imre.

A junior világbajnoki ezüstérmes kézilabdázó végül hangsúlyozta: nagyon köszönik egész Magyarországnak, illetve a szurkolóknak, hogy ennyien kilátogattak a tatabányai csarnokba, támogatták a csapatot és „belehajszolták” a játékosokat a győzelembe.

Juhász István: végig bíztam a csapatban

Juhász István, a Magyar Kézilabda Szövetség sportszakmai igazgatója kijelentette, végig bízott a férfiválogatottban. „A csapat az elmúlt években, de különösen a legutóbbi világversenyen bizonyította, hogy nincs elveszett mérkőzés, és körömszakadtáig küzd a meccs végéig. Az utolsó percig bíztam benne, hogy ezúttal is meg tudják csinálni” – nyilatkozta Juhász.

Juhász István Zetelakán •  Fotó: Erdély Bálint Előd Galéria

Juhász István Zetelakán
Fotó: Erdély Bálint Előd

Hozzátette, a magyarok védekezésben nagyon jól felőrölték az ellenfél beállóit, ebből adódóan megszűntek azok a lehetőségeik, amelyekkel korábban élni tudtak. Hangsúlyozta, a kapuban Bartucz László extra teljesítményt nyújtott, ez olyan támaszt adott a válogatottnak, amire tudott építeni.

Juhász rávilágított, hogy a hajrát megelőzően visszacserélt Lékai Máté a legnagyobb tapasztalattal rendelkező irányító a keretben, és amikor kellett, akkor nagyon szervezetté tette a csapatot, s ha kellett, vállalt egyéni akciókat is.

„A szakmai stáb kiválóan meccselt, jól bejöttek a húzásai, tudott reagálni az ellenfél védekezésváltásaira, hiszen ott a belső posztokon sok változás történt, de ezekre a mieink nagyon szépen reagáltak. Ebben a győzelemben ugyanúgy benne voltak a játékosok és a szakmai stáb tagjai is” – szögezte le a sportszakmai igazgató.

Meglátása szerint a magyar válogatott játékosai nem csak a technikai tudásuknak, a küzdőszellemüknek, hanem a mentális erejüknek is köszönhetik a kerettagságot.

„Elég, ha azt mondom, hogy a tojáshéj még a fenekén van Imre Bencének, tavaly még a junior világbajnokságon játszott, de ma kilenc lövésből kilenc gólt szerzett, és hát nem egy tét nélküli mérkőzés volt, hanem egy olyan fontos meccs, ami a magyar kézilabda sorsát a következő négy évre meghatározza” – magyarázta.

A magyar férfiválogatott eddig nyolc alkalommal szerepelt az olimpián – legutóbb 12 évvel ezelőtt Londonban –, eddigi legjobb eredménye az 1936-os, az 1980-as, az 1988-as, a 2004-es és a 2012-es negyedik helyezés.

A sportvezető rávilágított, hogy az olimpia más, mint a világbajnokságok vagy az Európa-bajnokságok, hiszen olimpia csak négy évente van, ezáltal óriás figyelem irányul rá és nagyobb az elvárás is.

„Ha az olimpián a kulcsmeccsekre – amiket tényleg meg kell nyernünk – ugyanígy tud koncentrálni a csapat, ezeket tudja hozni, és lesz szíve elengedni bizonyos olyan dolgokat, amik nem lesznek fontosak, akkor nagyon szép eredményt tud elérni” – vélekedett Juhász István.

A németekkel azonos kalapban

A magyar válogatott biztosan nem játszik Németországgal a párizsi olimpia csoportkörében, mert azonos sorsolási kalapban szerepel vele. A kalapokat nyilvánosságra hozó nemzetközi szövetség honlapja szerint a sorsolásra április 16-án kerül sor Párizsban.

A férfi kézilabdatorna sorsolási kalapjai:
1. Dánia, Spanyolország
2. Horvátország, Norvégia,
3. Magyarország, Németország
4. Szlovénia, Franciaország
5. Svédország, Egyiptom
6. Argentína, Japán
A csoportok első négy-négy helyezettje jut tovább.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Andrej Taratuhin: minden szezon és azon belül minden győzelem egy külön kis élet

A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.

Aranygóllal nyert a Csíkszeredai Sportklub, összejött a székely finálé az Erste Ligában

A végletekig kiélezett, fordulatos mérkőzésen, a hosszabbításban nyert kedden este a Csíkszeredai Sportklub a BJAHC ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjének ötödik találkozóján. Készülhetnek a Gyergyói HK elleni döntőre.

Székelyhon

Saját lakásán szervezett drogpartikat egy rendőr

A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.

`
Krónika

Mennie kellett a Kakasos templomból a túlköltekező lelkésznek

Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.

Krónika

Idén hiába várják III. Károly brit uralkodót erdélyi birtokaira

III. Károly brit király egészségi állapota miatt kénytelen volt lemondani idei külföldi látogatásait, így idén Erdélybe sem látogat el – közölte a The Sun.

Főtér

A magyarok Hitler oldalán – kényszer vagy önkéntesség?

Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?

Ez is érdekelheti

Magyarország tizenöt, Románia két éremmel zárta a paralimpiát

Véget ért vasárnap a párizsi paralimpia, amelyen a magyar sportolók összesen tizenöt, a románok két érmet szereztek.

Aranyérmes a román cselgáncsozó a párizsi paralimpián

Alexandru Bologa paralimpiai bajnoki címet szerzett a cselgáncsozók J1-es kategóriájának 73 kg-os súlycsoportjában. A tehetséges vak sportoló két bronzérem után felért a csúcsra a francia fővárosban zajló játékokon.

Nem áll rajthoz az utolsó versenyén, visszavonul Novák Károly Eduárd

Három próbán indult el Párizsban, az utolsó megmérettetésen a visszalépés mellett döntött Románia egyetlen paralimpiai bajnoka.

Hősök vagy hétköznapi emberek? – a paralimpia margójára

A parasportolók ugyanúgy megérdemelnék az odafigyelést, mint ép társaik, de lehet, hogy valamivel többet is. Legtöbbjük teljes életet él, de néhány fontos szükséglettel kiegészítve. Személyes paralimpiai történetek.

Novák nem tudott csodát tenni az egyéni időfutamban

Elrajtoltak az országúti kerékpárversenyek a párizsi paralimpián, a férfi C4-es kategóriájú egyéni időfutamban a csíkszeredai Novák Károly Eduárd is rajthoz állt.

Még egy hetedik hely Novák Edének Párizsban

Pénteken közel volt a döntőhöz, szombaton lecsúszott az érmes futamokról a csíkszeredai paralimpikon.

A második paralimpiáján fújja a sípot a székelyudvarhelyi játékvezető

A székelyföldi sportoló mellett egy játékvezető is elutazott Párizsba, ahol a napokban kezdődött a paralimpia. A vakfoci mérkőzéseit irányítja.

Két tizeddel maradt le a döntőről Novák Ede a paralimpián

Nagyon erős mezőnyben tisztesen helyt állt a csíkszeredai Novák Károly Eduárd, a paralimpia férfi C4-5-ös kategóriájú pályakerékpárosok 1000 méteres versenyében nagyon közel volt, hogy döntőbe jusson.

Éremesélyes romániai sportolók, kezdődik a paralimpia Párizsban

23 sportágban 184 ország 4400 sportolója indul a szerdán rajtoló párizsi paralimpiai játékokon, amely szeptember 8-áig tart majd. Köztük van az a mindössze hat romániai sportoló, akik megszerezték az indulási jogot.

Az én hőseim...

Újságíróként harmadik olimpiámnál tartok, ezen kívül még két paralimpiáról tudósíthattam. Minden alkalommal megtaláltam az én hőseimet – figyelem, szubjektív lista következik!

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!