Két olyan meccs következik a román labdarúgó nemzeti együttes számára, amelyeken maximális pontszámot kell begyűjteniük, hogy versenyben maradjanak az Európa-bajnoki indulásért. Hátrány, hogy egyiken sem lehetnek szurkolók – a szó szoros értelmében.
A Gyirmót FC Győr felmentette a vezetőedzői feladatok elvégzése alól Csizmadia Csabát – adta hírül hétfőn a magyar labdarúgó másodosztályban szereplő klub honlapja.
Szeptember 16. és 24. között Gyulafehérváron edzőtáborozott a romániai U17-es korosztályú női labdarúgó-válogatott, amely két felkészülési mérkőzést játszott Bosznia-Hercegovina ellen. A találkozókon két székelyföldi játékos is lehetőséget kapott.
A Paks 2–0-ra legyőzte a házigazda Puskás Akadémiát a labdarúgó OTP Bank Liga 7. fordulójában. A házigazdáknál a két székelyföldi fiatal, Marius Corbu és Dusinszki Szabolcs is pályára lépett.
A Ferencváros két hete kinevezett vezetőedzője, Dejan Stankovic elégedett a csapat labdarúgóival, így győzelmet vár csütörtökön a Cukaricki ellen a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörének nyitányán.
Az UEFA egymeccses zártkapus büntetéssel sújtotta a Román Labdarúgó-szövetséget, miután az Európa-bajnokság selejtezőjében a Románia–Koszovó mérkőzésen politikai üzeneteket tartalmazó transzparenst is kihelyező szurkolók incidenseket okoztak.
Szeptember 16-24. között két mérkőzéses edzőtáborban készül a romániai U19-es korosztályú labdarúgó-válogatott. A keretnek tagja Tankó Réka, az FK Csíkszereda kapusa, illetve Sólyom Henrietta, a Vasas Femina csatára is.
Az előző szezonban a kolozsváriak gólkirálya volt a curacaói származású támadó. Az új szakvezetés azonban nem számolt Rangelo Jangával, aki az izraeli élvonalba igazolt.
Románia 2–0-ra legyőzte Koszovót az Eb-selejtezőkben, a keddi meccs a hazai ultrák miatt közel 50 percig félbeszakadt. A sajtó szerint akár kétmeccses zártkapus büntetést is kaphat a válogatott, de magyar példából kiindulva csak figyelmeztetést.
A statisztikákkal foglalkozó Gracenote elemzése szerint a magyar labdarúgó-válogatottnak a szeptemberi selejtezők után 97 százalékos esélye van kijutni a jövő évi Európa-bajnokságra.
Horvátország ellen kezdi meg szereplését a labdarúgó Nemzetek Ligájában Románia női labdarúgó-válogatottja. A mérkőzésre készülő keretnek tagja az FK Csíkszereda játékosa, Herczeg Andrea, illetve a székelyudvarhelyi Geréd Erika (DVTK) is.
Európa-bajnoki selejtezőn kedden este kétgólos előnyről szenvedett vereséget Románia U21-es labdarúgó-válogatottja Albániában. Egy másik csoportban a magyar nemzeti csapat 3–0-ra nyert Máltán.
Állt a meccs, több mint egy félidőn keresztül emberelőnyben játszottak a románok, akik büntetőt is hibáztak a labdarúgó Eb-selejtezőn Koszovó ellen. Továbbjutó helyen maradtak.
A magyar labdarúgó-válogatott hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a cseh csapattal a vasárnapi barátságos mérkőzésen, így folytatja veretlenségi sorozatát, amely jelenleg nyolc találkozó óta tart.
A vezetést ugyan Románia szerezte meg, de a szünet után egyenlítő Izrael végig irányított és jóval veszélyesebben játszott a bukaresti labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőn. Az 1–1-es döntetlennel maradt az egy pontos különbség a két együttes között.