Behúzta a győzelmet, nyolc év után újból kijutott az Eb-re a román válogatott

Sebestyén Ervin 2023. november 18., 23:54

Izrael ellen játszott nagyon fontos összecsapást a román labdarúgó-válogatott az Eb-selejtezőkör kilencedik fordulójában. Edward Iordănescu csapata korán hátrányba került, azonban két kipattanóból szerzett góllal fordított és kijutott a kontinensviadalra.

Nagyot küzdöttek a románok, kiharcolták az Eb-re való kijutást Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Felcsúton rendezték a találkozót szombat este, a helyszín a Pancho Aréna volt. Izrael már a második percben előnybe került: Zahavi kiválóan bólintott a kapuba (1–0), Moldovan tehetetlen volt. Jöhetett volna a második találatuk is, miután a románok kapusa hibázott, de a védők elhárították a veszélyt.

Még negyedóra sem telt el a meccsből, máris egyenlítettek: Drăguș távoli lövése a kapufáról kipattant, amit Pușcaș juttatott a kapuba fejjel (1–1). Nem sokkal később ismét Drăguș próbálkozott, azonban ezúttal fölé szállt a játékszer. A szünetig mindkét félnek megvolt a maga lehetősége az újabb találatra, viszont végül 1–1-es eredménnyel mehettek pihenőre.

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A fordulás után az első hat perc egyértelműen a vendégekről szólt, nagy nyomást helyeztek az izraeli kapura, azonban az eredmény nem változott. A második játékrész derekán Ianis Hagi révén megfordította a mérkőzést Románia, a 25 éves középpályás szintén egy kipattanót követően volt eredményes (1–2).

Negyedórával a vége előtt végleg eldőlhetett volna a három pont sorsa, azonban Mihăilă lövését hárította Glazer, így meccsben maradt Izrael. Sőt, a 85. percben Mihăilă piros lapot kapott François Letexier játékvezetőtől, így megfogyatkozott a vendég alakulat.

A hajrában újabb találat nem született, így Románia 2–1-es győzelmet aratott, amivel bebiztosította a helyét a 2024-ben megrendezésre kerülő Európa-bajnokságra. Legutóbb a 2016-os kontinenstornán szerepelt a román fociválogatott, így nyolc év után lesz újból ott.

A csoport másik összecsapáson Svájc meglepetésre döntetlent játszott Koszovóval, így az utolsó játéknapon a Románia–Svájc párharcon dől el a csoportelsőség sorsa, úgy, hogy mindkét együttes kijutott az Eb-re.