Izrael döntetlent játszott Svájccal Felcsúton

Székely Sport 2023. november 16., 09:58 utolsó módosítás: 2023. november 16., 10:00

Izrael 1–1-es döntetlent játszott Svájccal a jövő nyári labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának szerdai mérkőzésén, a magyarországi Felcsúton.

A döntetlennel Izraelnek megmaradt az esélye a továbbjutásra Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A 36. percben Ruben Vargas szerzett vezetést Svájcnak, majd a 88. percben Edimilson Fernandes eladott labdáját kihasználva Shon Weissman egyenlített. A Ferencváros izraeli légiósa, Mohammed Abu Fani végig a pályán volt.

A találkozót a palesztin-izraeli fegyveres konfliktus miatt kellett elhalasztani októberben, és ugyanez az oka annak, hogy semleges helyszínen, a Pancho Arénában pótolták.

A Romániával azonos csoportban lévő Svájc egy győzelemmel biztosan kijutott volna a jövő nyári, németországi kontinenstornára, de a döntetlen is kedvező eredmény számára, mert így az utolsó két forduló előtt megtartotta a kényelmesnek tűnő négypontos előnyét a harmadik Izraellel szemben.

A selejtezőcsoportok első két-két helyezettje jut ki az Európa-bajnokságra. A maradék négy helyből egy a házigazda németeké, háromért pedig a márciusi pótselejtezőn 12 csapat küzdhet meg elődöntő-döntő rendszerben a Nemzetek Ligája sorrendje alapján.

A közel-keleti csapat szombaton 21 óra 45 perctől a román válogatottat fogadja a Pancho Arénában.